Na prodejní výstavě se bude prezentovat asi 70 lidí ve výkonu trestu. V jejich nabídce jsou obrazy, keramika, dřevořezby, modely lodí či jesličky.

Výstava se koná už po 65. Mluvčí věznice řekl, že cílem je umožnit vězňům smysluplné zaměstnání ve volném čase, a moci výrobky prodávat je pro ně dodatečnou motivací. „Mnozí vězni tu v sobě objeví talent, o který dřív neměli zájem,“ řekl mluvčí. 90 procent výtěžku z prodeje připadne autorům, deset procent věznici na krytí nákladů. Materiál si vězni nakupují z vlastních prostředků. Na víkendové přehlídce se představí i pracovněterapeutické skupiny a zámečnická dílna. Očekává se víc než 2000 návštěníků.

185 kilometrů na padáku

Šest a půl hodiny na padáku.Zdroj: Deník/repro PNP

Christoph Antwerpen (52) z Altöttingu vyletěl 5. června k paraglidingu. Že potrvá v kuse šest a půl hodiny, bude dlouhý 185 kilometrů z Bavorského lesa až na Schilersee kolem dvou letišť a skrze nejrůznější termická území, nemohl dopředu tušit, podmínky se nedají odhadnout, píše PNP.

Přeletěl Eggenfelden, místo, kde pracuje, obě svá bydliště Altötting a Seeon, a prostřednictvím smartphonu zásoboval přátele létání filmy a obrazy z cesty. Příjemci ho na oplátku motivovali k pokračování cesty a povzbuzovali ho. „Zlé překvapení ho vyrušilo z euforie – varovný signál ho upozornil, že u letiště Eggenfelden nesmí narušovat vzdušný prostor. S tím vůbec nepočítal, měl dobrou výšku, ale právě pod ním přelétávala vrtulová letadla. Musel proto z místa co nejrychleji pryč. V panice propásl několik stoupavých proudů, ale nakonec se mu povedlo zmizet,“ uvedl list.