Letos oblíbené akci přálo také počasí, které připomínalo spíš chladnější léto než podzim. V sobotu 14. října dopoledne se na hrázi putimského rybníku vystřídaly stovky lidí. Mnozí přijeli ukořistit čerstvého kapra, na kterého si však museli vystát dlouhou frontu. Pod hrází nechyběla také nabídka rybích specialit i jiných pochutin, hudba a stánkový prodej.

Hlavním lákadlem je však pro většinu podívaná na rybáře v gumových oblecích a vysokých holínkách, kteří od brzkých ranních hodin rozhazují sítě a přemisťují ryby do připravených kádí. Na Podkostelním rybníku hospodaří společnost Blatenská ryba, která je největším producentem ryb v regionu. Kapři z podzimních výlovů jsou určeni především pro vánoční prodej.

Průchod z Velkého náměstí do Palackého sadů je opět otevřený.
Průchod z náměstí do parku je opět otevřený. Podívejte se, jak prokoukl

Z větších výlovů v okolí zve Blatenská ryba na rybník Buzický nedaleko Blatné, kde také nebudou chybět stánky s občerstvením a hudbou. Bude se konat v pondělí 30. a úterý 31. října. Drobný prodej čerstvě vylovených ryb bude i na rybnících Topič Zadní (17. října), Milava (25. - 26. října), Malduchy (8. listopadu), Pančál (9. listopadu) a Vilímec (13. listopadu).