Citlivý lékař „unese" zneužívanou dívku a veze ji na venkov k matce. Stavením, kde žena ve filmu bydlí, je statek v Nové Vsi rodiny Kolářových. Deníku to potvrdil starosta Žďáru Martin Lang, který u natáčení před šesti lety byl. „Další záběry vznikly ve Žďáru. Je to v okamžiku, kdy v ději jede traktor Zetor 25," uvedl Martin Lang.

U božích muk se hlavní postavě podle scénáře udělá zle. Herec Jaromír Hanzlík hraje infarkt.

V ději se objevují také boží muka u Nové Vsi. Děti na louce pouštějí draka, lékař za nimi běží a přijde na něho srdeční slabost. Herec Hanzlík pak leží na zemi, hlavu si opírá o muka, těžce oddychuje a stěžuje si, že ho děti prohnaly. Tuto scénu viděl Martin Lang na vlastní oči. „Boží muka jsou asi tři sta metrů od statku, kde podle scénáře bydlí lékařova maminka," podotkl starosta.

U práce filmařů se před lety ocitl náhodou. „Kamarád měl v tom filmu koně, které se při záběru splašili. Pomáhal jsem mu je chytat. Film jsem viděl dvakrát v televizi a líbil se mi. Prostředí naší vesnice je na první pohled k poznání," řekl Martin Lang, který nesledoval filmaře při práci poprvé. Začátkem 90. let minulého století byl v komparzu snímku Vyžilý boudník.

Majitelem koní je Miroslav Zach, který je předsedou místního zemědělského družstva. „Oslovil mě tehdy někdo ze štábu, že pro film potřebuje jednoho velkého a dva malé koně. Vyšli jsme filmařům vstříc," uvedl chovatel. Před kamerou se objevili kůň Body a poníci Princ a Kasandra. Ta bohužel rok po filmu uhynula. „Na natáčení na družstevní louku k Nové Vsi jsme jeli dvakrát. Prní den se filmovala scéna s pouštěním draka a infarktem, vše se protáhlo, až zašlo slunce, a režisér nám řekl, že musíme přijet ještě jednou. Ale to nebyl všem komplikacím konec. Druhý den padla klapka, Body zastříhal ušima, splašil se, dal se na útěk a poníci za ním. Hodinu a půl jsme je naháněli v lese," vypráví Miroslav Zach.

Jelelina na louce u Nové Vsi byla svědkem scény, kdy ke koním přicházejí děti s Jaromírem Hanzlíkem a pak je krmí jablky.

Koně museli být klidní, a tak chovatel vymyslel fígl. Jeho manželka si lehla do vysoké trávy tak, aby nebyla vidět, a měla u sebe jablka. Těmi pak herci koně krmili. Vše se natočilo bez problémů.

„Velký dojem na mě udělal pan Hanzlík. Už první den k nám přišel, představil se a podal nám ruku. Hodně mě tím překvapil," chválil slavného herce Miroslav Zach.

Nepolepšitelný /2009/DĚJ: Po okupaci Československa v roce 1968 balí kdekdo kufry k odjezdu z republiky. Odvolaný primář Ivánek míří do Velké Británie (byl lékařem u RAF, na ostrovech se oženil, žije tam jeho manželka). Oficiální místa by přivítala, kdyby vycestoval a už se nevracel. Jenže Ivánek má na krku složitý medicínský případ, který přeroste v osobní závazek: dívka Tereza se pokusí o sebevraždu. Lékař objeví známky násilí a zneužívání. Aby vymanil děvče z rodinného prostředí a z léčby na psychiatrii, odveze ji bez souhlasu nadřízených ke konzultaci na plastickou chirurgii a na venkov. Lékařovo přátelské chování způsobí, že se k němu Tereza přimkne. Snaha dívky uniknout z těžkých poměrů se shodou okolností prolne s lékařovým osudem, v němž se úvahy o útěku ozývají stále intenzivněji.
Režie: Jiří Svoboda.
Námět: Václav Holanec.
Kamera: Ivo Popek.
Hudba: Tatiana Miková.
Hrají: Jaromír Hanzlík (MUDr. Martin Ivánek), Eliška Zbranková (Tereza Kotačková), Markéta Hrubešová (Petra Loučková), Tomáš Töpfer (ředitel nemocnice), Veronika Jeníková (matka Terezy), Milan Kňažko (primář Křenek), Jan Vondráček (Přemysl Lhoták), Igor Bareš (nadstrážmistr Ryba), Zdenka Procházková (maminka Ivánková), Jan Hrušínský (Petr Ivánek), Diana Mórová (recepční Jana), Matěj Hádek (řidič sanitky), Bára Fišerová (sestra Klára) aj.