Na Bílou sobotu úderem 13. hodiny zaplnily náměstí před hotelem Element desítky lidí, nejmenším návštěvníkům se rozzářily oči, když spatřili svého hrdinu. Lišák Fox všechny bavil a s radostí pózoval i na fotografiích. „Mám Foxe moc ráda, je s ním legrace. Nevadí mi ani špatné počasí, těším se, jak si to tu užiju,“ komentovala šestiletá Adélka čekající ve frontě na mapku.

Pravá Bílá sobota

Speciální velikonoční stezka, která měla sedm zastavení týkajících se lidových tradic, a pět míst, kde se nacházely praktické úkoly, končila až v blízkosti Stezky v korunách stromů. Na úspěšné luštitele čekala i malá odměna. Zároveň si na vrcholu zasněžené sjezdovky mohli opéct na ohni i špekáček. „To je pravá Bílá sobota,“ smáli se další návštěvníci, když viděli množství sněhové pokrývky.

Vyhlášený jihočeský cukrář Michal Mandys odpověděl na několik dotazů Aničce Krejčí z Košic.
Cukrář je umělec, říká v rozhovoru pro dětský Deník šéfcukrář Michal Mandys

Malí účastníci dobrodružné výpravy se učili s cukrářem Michalem Mandysem, jak správně vytvarovat marcipán. V dalších dílnách vznikali velikonoční zajíci, malovaná dřevěná vajíčka či pravé pletené pomlázky z proutí.

Velikonoční dobroty

Jak doplnil marketingový manažer areálu Jiří Gruntorád, letos si v cukrárně pečlivě vyhráli také s přípravou velikonočních pochoutek. „Na výběr je tradiční mazanec či beránek, ale naši cukráři připravili i speciality. Vejce nahniličko složené z jogurtového mousse s meruňkovým pyré, kakaovým piškotem a mléčnou čokoládou a čokoládové kraslice s překvapením z mléčné nebo bílé čokolády plněné sněhovými pusinkami,“ popsal dobroty místní cukrárny Povidloň.

Michal Hruda (36) pochází ze Středočeského kraje, vyrůstal nedaleko Sedlčan. Nyní šéfuje restauraci na Lipně a osobně si nejvíce pochutná na steaku.
Oživuje starou jihočeskou kuchyni, Michal Hruda láká na koprovku i kulajdu

Hosté obsadili také oblíbenou restauraci Stodola, kde šéfkuchař Michal Hruda se svým týmem přichystal zajímavou velikonoční nabídku platnou do pondělí 10. dubna. „Lze si vybrat z jehněčích specialit, zelných salátů a dalších velikonočních specialit,“ dodal Gruntorád.

Marjánkovské jarnění se v Mariánských Lázních. Ilustrační snímek
Jak slavíte Velikonoce? Pochlubte se vašimi fotkami