A pozor: pokud dokážete Ivana Karabce napodobit a pošlete nám video nebo fotografie ze svého cvičení, můžete vyhrát ceny za 1500 korun! Více na konci tohoto článku.

Paralympijští sportovci se stejně jako ostatní potřebují udržovat v kondici. A ačkoliv si někdo může myslet, že stolní tenis se hraje převážně rukama, není tomu tak.

„Důležitou roli hrají nohy a pohyb. To je v ping pongu základ,“ upozorňuje několikanásobný účastník paralympiády a český reprezentant z Havířova Ivan Karabec.

Než začne s klasickým tréninkem, věnuje se právě nohám.

Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana Minářová„Tyhle cviky jsem okoukal v Rakousku, používá je řada našich reprezentantů. Je to praktické, rozcvičíte se a je to zaměřené na dynamiku nohou,“ přibližuje Karabec.

Doleva, doprava, nahoru, dolů. „Jsou to stejné pohyby, které za pingpongovým stolem upotřebíte. Dostanete míček do strany, musíte být na nohou rychle u něj. Dostanete kraťas, zase musíte být na nohou včas u míčku,“ vysvětluje.

„Teď v době koronaviru mi stačí doma obývák. Na videu je zachycena jen ukázka těchto cviků, obvykle si dávám tři série po několika opakováních, a to pak dá člověku i zabrat,“ směje se Karabec.

Kromě toho chodí i běhat. „Dávám si pět kilometrů doma za barákem, kde je takový lesík. Člověk se potřebuje udržovat,“ říká.

A jaký vzkaz by dal na závěr všem čtenářům Deníku? „Pohyb, přátelé! Důležité je nesedět doma na zadku, neležet, ale hýbat se. Prospějete tím svému tělu a odpočine si i hlava,“ uzavírá.

Kdo všechno už pro vás cvičil?

Tady na odkazech níže si můžete připomenout předchozí díly: precizní angličáky s triatlonistou Petrem Vabrouškem, posilovací cvik motoristické závodnice Olgy Roučkové, domácí bruslení na prkně v tlustých pletených ponožkách v podání Martiny Sáblíkové nebo pinkání s toaleťákem, které ukázal volejbalový exprezentant Jiří Popelka.

Ceny do soutěže Trénuj s hvězdamiZdroj: Deník/Hana MinářováDokážete cvičit jako známí sportovci? Zapojte své tělo a vyhrajte zajímavé ceny! Natočte humorné video a sdílejte ho v naší facebookové skupině mujzivotsesportem.cz. Nebo se vyfoťte a pošlete svůj snímek na e-mail: trenuj@denik.cz. Na konci každého týdne vybere redakce Deníku dva čtenáře, které odměníme cenami v hodnotě 1500 Kč.