Martin S. (34), David V. (32) a Martin M. (31) ze severních Čech za to stojí jako obžalovaní od včerejška před krajským soudem.

Tak v noci na 28. leden sebrali podle státní zástupkyně Jednotě v Dačicích mj. cigarety, lihoviny aj. nejméně za 1,46 milionu. O prvním prosincovém víkendu vybrali ze skladů a kanceláří firmy JAS ČR ve Vrátě zboží a zařízení, přičemž věci odvezli mj. dvěma citroëny poškozené společnosti, z nichž jeden byl později podle GPS nalezen (škoda se nakonec vyhoupla přes 8,1 milionu). V obou případech před vloupáním zloději na místech činu „odstavili“ zabezpečovací elektronické systémy.

Mezi tím S. s M. měli začátkem května vykrást sklad Jednoty v Kaplici–Nádraží, kde způsobili škodu za 1,8 milionu. Ze dvou vloupání v Lysé a v Ostrově se škodou za 1,25 a 1,08 milionu je pak obviněn V. Každý z obžalovaných se měl podílet na způsobení škody přes deset milionů.

Skutky popírají

Obvinění činy popírají. Novopečený otec trojčátek Martin S. další výpověď odmítl. David V. řekl, že věci, které se našly v domě jeho bratra, kam měl přístup i spoluobžalovaný S., tam nejspíš uložil jistý Zdeněk, který se později utopil. K jeho biologickým stopám, zajištěným za volantem a na řadicí páce citroënu z JAS, se nevyjádřil. Martin M. uvedl toliko, že auto půjčil v kritickou dobu k údajné cestě na jih Čech známému, který se mu nyní ale neozývá.
Hlavní líčení pokračuje.