Pondělní akce je určena pro děti základních škol, ale i pro širokou dospělou veřejnost.
„Celé to vymyslela a pořádá naše městská policie a já takové nápady pochopitelně podporuji,“ upřesnil včera starosta Vyššího Brodu Milan Zálešák.
„Vloni jsme zkusili uspořádat první ročník,“ konstatoval včera vyšebrodský strážník Ladislav Závodský a dodal: „Je tady na to prostor, řeka, blízko jsou hranice, děti tu uvidí pohromadě jak záchranku, tak hasiče, vodní záchranáře, celníky nebo strážníky všechny pohromadě. A to byl i náš cíl, představit těm mrňousům práci všech těchto sborů.“
Nápad vyšebrodských strážníků padl v loňském roce na úrodnou půdu a podle Závodského se dostavila jak velká odezva od návštěvníků i předvádějících sborů, tak i popud pokračovat v takových setkáních dál.
Pozvánku na setkání přijaly například Jihočeská záchranná brigáda kynologů, Vodní záchranná služba, Sbory dobrovolných hasičů z Vyššího Brodu, Českého Krumlova a rakouského Bad Leonfeldenu, záchranná služba Trans hospital, celní služba, Městské policie z Dobrušky, Českých Budějovic a Domažlic.
Akce proběhne v kempu pod hrází od osmé hodiny ranní do čtrnácté hodiny odpolední. Na silnici podél vyrovnávací nádrže budou navíc strážníci městských policií kontrolovat zájemcům z řad řidičů přesnost nastavení tachometrů.
„Řidiči si v těchto místech budou moci vyzkoušet i nové testy, které jsou nyní zaváděny v autoškolách,“ shrnul Závodský.