V březnu tohoto roku proběhlo výběrové řízení na uvolněné místo jednoho strážníka, který z původního postu odešel pracovat k Policii České republiky.
Přihlásilo se devět zájemců, z toho pět mužů a čtyři ženy. K úvodnímu pohovoru se dostavilo pouze šest z nich.
„A nevzali jsme ale ani jednoho,“ upřesnil velitel strážníků Jan Šítal. „Důvod je ten, že nesplnili předpoklady, které na ně byly kladeny, a my jsme nechtěli z našich nároků ustoupit. Než pracovat s někým, kdo vás nepřesvědčí o svých kvalitách, rozhodl jsem se upevnit současný kolektiv, která má 23 lidí.“
V závěru května proběhne přezkoušení fyzické zdatnosti všech českokrumlovských strážníků. „Začneme na bazénu, pak nás čeká běhání na stadionu a nakonec tělocvična, kde přijdou na řadu další disciplíny,“ vyjmenoval velitel možnosti a s úsměvem dodal: „Přezkoušení se týká opravdu všech, tedy i mě.“
Takové texty budou i v budoucnu probíhat dvakrát ročně. Během června pak čekají na městské policisty psychotesty.
„Chystáme i pokračování úspěšného kurzu vodní záchranné služby s tím, že se zaměříme na zvládnutí zdravotní přípravy,“ uzavřel Šítal.
Možnosti kurzů jsou pochopitelně takzvaně „o penězích“, které na jejich zaplacení musí uvolnit město. Výhledově by mohlo být velmi přínosné i uspořádání kurzu horolezectví, protože skal je kolem Českého Krumlova víc než dost a taková zkušenosti i praxe tady rozhodně nemusí být k zahození.