Ne proto, že by seniory náhle neměl kdo vozit, ale proto, že autotaxi bez kol jezdit nemůže.
Do pátečního rána někdo tomuto žlutému taxíku prořezal tři gumy. „To je perverze nejhrubšího zrna," rozlobil nepochopitelný čin Josefa Zbořila z krumlovského Plešivce, který se k události nachomýtl, když šel ráno do garáže pro své auto a viděl, co vandal taxi pro seniory způsobil. „V noci jsem přijel z letiště, taxíka jsem tam viděl stát, a ráno měl tři pneumatiky rozřezané. A rozhodně se nedá říci, že by stál na místě, kde by mohl někomu vadit."

Páteční ráno proto neměl vůbec dobré řidič taxíku Tomáš Rotšédl: „V sedm ráno jsem šel k taxíku. Byla ještě tma, tak jsem si nejprve ničeho nevšiml. Sedl jsem za volant, chtěl odjet, ale šlo to nějak ztuha. Tak jsem zase vystoupil – a vidím, tři kola prázdný. Udělal to nějaký bídák."

To šoféra pochopitelně rozčililo. Kdyby měl viníka po ruce, se zlou by se potázal. „Nic podobného se mi ještě nestalo," podotkl Tomáš Rotšédl. Nezbylo mu, než zavolat policii a autoservis na pomoc. Potřeba ale byla ještě odtahová služba, která auto dopravila do dílny servisu.

„Právě jsem tam, abych si opravené auto převzal," hlásil Tomáš Rotšédl v pondělí v poledne. „Ještě budou vyvažovat nové pneumatiky a pak už zase bude senior taxi jezdit."
Senioři si tuto službu pochvalují, protože za jízdu zaplatí pouze deset korun. Je to pro ně velká pomoc, takže je o taxi velký zájem.
„Jezdíme každý den od sedmi do 16 hodin," doplnil Tomáš Rotšédl. „Funguje to výborně, jenom nám nesmí někdo škodit."

Za volantem senior taxi však převážně bývá řidička Helena Morongová. „Byla jsem toho času nemocná, tak jezdil pan Rotšédl. Vandalství mě hodně překvapilo. Auto jinak stává na rušné vozovce, ale s pokusem schválně ho poškodit jsem se za ten rok, co je taxi v provozu, ještě nesetkala," říká šoférka, kterou tato práce opravdu baví. „Zájem o službu je veliký, mohli bychom s taxi jezdit celé dny. Je to fajn, pomáhat lidem. Proto se až stydím, že se v Krumlově najde někdo, kdo záměrně poničí auto, na kterém je velkými písmeny zřetelně napsáno Senior."