Byly znásilněny prakticky ve stejnou dobu, ale na jiném místě. V obou případech se činu dopustili muži z jiných míst republiky.

První znásilnění se odehrálo v noci na sobotu mezi 3. a 6. hodinou ranní ve vinotéce v centru Českého Krumlova. Pětatřicetiletý muž z Vlašimi, který je z trestného činu obviněn, si povídal a popíjel víno s dvacetiletou ženou. Pak ale podnapilou ženu začal osahávat, svlékat a nakonec uskutečnil pohlavní styk, a to i navzdory tomu, že žena celou dobu protestovala.

„Nato muž z vinotéky odešel se svým kamarádem. Žena vše nahlásila policistům a kriminalisté ještě v neděli předali muži obvinění,“ sdělila českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Podobně násilím přinutil k souloži jinou dvacetiletou ženu sedmadvacetiletý muž z České Lípy. K souloži ji přinutil mezi pátou a šestou hodinou ranní na půdě domu v centru Českého Krumlova.

Nejprve jí nabídl za sex 3000 korun. Když odmítla, povalil ji na zem a znásilnil ji. „Celou dobu jí držel ruce, aby se nemohla bránit, a když začala křičet, strčil ji do úst mikinu,“ popsala Michaela Pavlíčková. Žena muže přesvědčovala, aby ji nechal odejít domů, ale ten ji nepustil z půdy dřív, dokud nepřestala plakat.

„Kromě znásilnění utrpěla drobné oděrky na loktech a zápěstí. Žena to ihned nahlásila policii. Policisté muže ještě téhož dne zadrželi a obvinili ho ze znásilnění,“ doplnila mluvčí Michaela Pavlíčková.