Vysmekl se a pryč

První případ se odehrál ve čtvrtek minulého týdne. Prodavačky v prodejně na náměstí viděly, že jeden muž chce ukrást dvě láhve tvrdého alkoholu. Snažily se ho zadržet, jenomže se jim vysmekl a utekl pryč.

„My jsme ale zrovna přicházeli a toho chlapíka jsme viděli. Když jsme zjistili, že se jedná o zloděje, začali jsme ho nahánět,“ líčil včera kaplický strážník Václav Klimeš. „Procházeli jsme ulice města, až nám z toho vyšlo, že chlapík musel vběhnout do Slovanského domu na náměstí nebo do přilehlého domu. Našli jsme ho v tom domě, jak se schovává ve sklepě. Pak už neprotestoval a šel s námi.“

Strážníci ho předali policii, ale když se ještě předtím podívali do mužova rejstříku, docela se zhrozili. Lapený zloděj z Týna nad Vltavou měl za sebou rozsáhlou trestnou činnost, drogy a podobně. Navíc zjistili, že s ním byla i jeho manželka, kterou vzápětí chytili na náměstí, kde na svého muže čekala.

Další pokus o krádež alkoholu se odehrál v pondělí v Jednotě v Dlouhé ulici. O krádež láhve vodky se rovněž odpoledne pokusil notně podnapilý učeň tamního učiliště, který navíc ještě není plnoletý.

Skončil na záchytce

Ani on neunikl pozornosti personálu prodejny a jelikož se vůči přivolaným strážníkům choval vulgárně, předvedli ho na služebnu a nakonec skončil v Českých Budějovicích na záchytce.

„Už jsme s ním ale měli co do činění ještě s jako šestnáctiletým. Děkujeme za pomoc policistů i záchranky,“ podotkl Václav Klimeš.