Policisté z Větřní se nenechali takzvaně opít rohlíkem, a když je v pondělí večer navštívil německy mluvící muž, který se představil jako styčný důstojník kriminálního úřadu pro Česko, Rakousko a Německo.

Jednání muže, který měl zájem o informace z místní drogové scény jim přišlo hned zpočátku podezřelé, proto požádali německé kolegy o jeho prověření. Ke svému velkému údivu zjistili, že muž je v Německu odsouzený podvodník, který byl propuštěn z výkonu trestu. Muže tak policisté rychle vyprovodili ze dveří a o všem informovali německé kolegy.

Ilustrační foto
Auto stálo přes noc u tenis centra a ráno bylo poškozeno


Případ s podobným scénářem se stal na Českokrumlovsku v devadesátých letech minulého století - a Deník (tehdy Českokrumlovské listy) byl u něj tehdy jako jeden z prvních. Výcvikový prostor v Boleticích tehdy navštívil muž v generálské uniformě, který se nechal přivézt z Vyššího Brodu lesáckým gazíkem a dožadoval se kontroly výstrojních skladů. Vojenský skladník v něm tehdy poznal pracovníka centrálních vojenských skladů z Prahy, který jen podlehl kouzlu generálské uniformy a z jistých pohnutek si chtěl ověřit její moc.