Ve čtvrtek dopoledne se českokrumlovští dopravní policisté zaměřili na Kaplici, kde je lidé mohli spatřit na několika místech. Kontrolující dopravní hlídky jistě netušily, jaký adrenalin brzy jedna z nich zažije.

Při kontrole vozidel jeden z řidičů na pokyn policisty k zastavení nedbal, a nejenomže nezastavil, ale naopak šlápl na pedál plynu a najel na stojícího policistu. Do policisty nevrazil jenom díky tomu, že policista ještě zavčasu uskočil.

Policisté neváhali, skočili do auta a jali se ujíždějící posádku auta pronásledovat. Světelnými znameními i houkačkou se snažili ujíždějícího řidiče a jeho spolujezdce přesvědčit, aby zastavili. Pak nastala chvíle, kdy prchajícím nezbylo, než přibrzdit, protože dojeli pomaleji jedoucí auto.

„Toho policisté využili, autu zatarasili cestu a chtěli muže zadržet,“ líčila v pátek mluvčí českokrumlovské policie Michaela Pavlíčková. „Mladík za volantem ale okamžitě zařadil zpátečku, naboural služební auto policistů, a znovu ujížděl.“

Na konci Kaplice, U Zámečku vjel na pole, jenomže jestli si myslel, že tím policejní hlídku od pronásledování odradí, spletl se. Policisté následovali auto i na pole, pak obě auta sjela zase na silnici. Na přehledném úseku se policisté zařadili po bok ujíždějících výtečníků a zkoušeli to s nimi znovu po dobrém. Přes okénko ukazovali, ať mladíci uposlechnou výzvy a konečně zastaví, ale marně.

Policistům tedy nezbylo, než přitvrdit. Přes okno pohrozili střelnou zbraní, ale mladíci zřejmě nevěřili, že policisté zbraň použijí. „Mladíci ujížděli vysokou rychlostí dál, kličkovali, ohrožovali sebe, policisty i ostatní účastníky provozu,“ popisovala Michaela Pavlíčková.

Policisté si počkali na přehledný úsek mimo zástavbu a varovně vystřelili. Ani to mladíky nepřesvědčilo, tak policisté začali pálit do pneumatik. Obě zadní pneumatiky zasáhli, auto se stalo neovladatelné a mladíci konečně museli zastavit.

Jeden z nich, a to ten za volantem, je dosud mladistvý. „Ovšem nejedná se o žádné svatoušky. Jsou to recidivisté, kteří již několikrát skončili v rukou policistů. A to nejenom kvůli řízení bez řidičského oprávnění, ale také kvůli krádežím, vloupáním i pokusu ublížení na zdraví,“ dokreslila charaktery dvou zadržených mladíků z Kaplicka Michaela Pavlíčková.

„Vyšetřování celého případu je v počátcích. Na místě byly kromě výjezdové skupiny i hlídka dopravních policistů zabývající se vyšetřováním dopravních nehod a samozřejmě nechyběl ani vyšetřovatel inspekce Policie ČR. Ten podle prvotního šetření shledal použití donucovacích prostředků a střelné zbraně jako oprávněné a případ přenechal českokrumlovským kriminalistům,“ doplnila policejní mluvčí.