Podle informací, které se Deníku podařilo získat, jej chvíli před tím nasnímal kamerový systém instalovaný na zámku. Muž procházel prý poměrně svižnou chůzí a telefonoval komusi mobilním telefonem, pak ukončil hovor, mobil zastrčil do kapsy, bez zaváhání vystoupil na kamenné zábradlí mostu a skočil dolů. Jak uvedla českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková, policie událost šetří, ale s ohledem na rodinu onoho muže se prozatím nebude k případu vyjadřovat.

Nešťastník dopadl k chodníku na severní straně patrového Plášťového mostu takřka těsně za procházejícím mužem, který okamžitě zavolal na tísňovou linku. Průchod byl pak ještě dvě hodiny uzavřený.

Plášťový most je sedmipatrová historická stavba a jen letos se skokem z ní rozhodl skoncoval se životem už druhý člověk. Podle velitele Městské policie Jana Šítala je to za posledních dvacet let asi sedmý případ, ale první, který se udál takřka v pravé poledne. „S ohledem na to, co všechno by se mohlo stát, už je to záležitost přinejmenším pro zamyšlení,“ konstatoval velitel strážníků Jan Šítal. V tuto chvíli totiž nejde jen o život sebevrahů, ale i ostatních lidí, procházejících dole. A těch jsou každým rokem statisíce.

Ředitel jihočeských památkářů Petr Pavelec s tím souhlasí. „Je to špatná zpráva a tragédie,“ shrnul včera Pavelec a dodal: „Při frekvenci těchto událostí už musíme uvažovat o nějakém technickém opatření.“ Než se ale podle památkářů cokoliv nainstaluje, musí se prozkoumat technické možnosti mostu, který není zcela standardní stavbou. ⋌