"Policistům z obvodního oddělení v Kaplici se podařilo ve velmi krátké době odhalit pachatele hned několika trestných činů," přidává podrobnosti mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Uhlířová. "Prvního března neoprávněně vstoupil tehdy ještě neznámý pachatel na oplocený pozemek jedné nemovitosti v obci Prostřední Svince na Českokrumlovsku. Ze zadního sedadla zde zaparkovaného vozidla odcizil dámskou peněženku, ve které měla poškozená osobní doklady, finanční hotovost a platební kartu."

Zloděj se ještě tentýž den několikrát pokusil vybrat hotovost v celkové výši 26 tisíc korun, a to ze dvou bankomatů v Českém Krumlově. "Následně kartu použil opakovaně k neoprávněným bezkontaktním platbám na různých benzinových čerpacích stanicích a v obchodě. V několika případech se mu to povedlo," doplňuje mluvčí. "Následně kontaktoval telefonicky poškozenou ženu s tím, že nalezl její peněženku, a hned druhý den se se ženou sešel a vrátil ji jako nález veškeré doklady a bezkontaktní platební kartu s legendou, že vše nalezl pohozené na chodníku ve Velešíně."

Policisté ale díky výborné osobní a místní znalosti odhalili, že onen "nálezce" je ve skutečnosti i pachatelem a že se dopustil hned tří trestných činů: krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a také porušování domovní svobody. "Poškozené ženě krádeží a neoprávněnými platbami způsobil škodu ve výši bezmála osm tisíc korun," vyčíslila Štěpánka Uhlířová s tím, že policisté muži sdělili v těchto dnech podezření a na případu dále pracují.