Jakýsi mladík si vyhlédl benzinovou čerpací stanici ve Velešíně a v neděli večer v ní okradl pracovnici obsluhy.

Kolem 20.15 hodin vstoupil do čerpací stanice mladý muž maskovaný kapucí a čepicí. Pod pohrůžkou, že na zaměstnankyni pumpy použije zbraň, jestli ho neposlechne, požadoval vydání finanční hotovosti.

„S lupem několika tisíc korun na to konto z čerpací stanice utekl, a to směrem k sídlišti Nad cihelnou,“ sdělil včera mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. „Při přepadení naštěstí nebyl nikdo zraněn.“

Policisté mají k dispozici fotografie pachatele a jeho popis. Jde o muže světlé pleti plynule hovořícího česky. Muži je kolem 20 let, vysoký je asi 170 cm, štíhlý.

Na sobě měl modré riflové kalhoty, modrou bundu s výraznými pruhy na rukávech. Pod bundou oranžovou mikinu s kapucí, kterou si nasadil na hlavu. Na kapuci si ještě posadil tmavou čepici s kšiltem.

„Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po popsaném pachateli. Kdokoliv by měl informaci k totožnosti muže či k jeho současnému pobytu nebo pohybu v době a místě činu, ať kontaktuje policii na lince 158,“ apeluje na všechny případné svědky Jiří Matzner.