„Pátrací akci jsme zahájili v úterý v noci ihned poté, co nám rodina oznámila, že se muž nevrátil domů,“ informovala českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Doplnila, že pátrání bylo po několika hodinách přerušeno, od středečního rána policisté okolí Bohdalovic pročesávají znovu. Zatím bohužel bez úspěchu.

Sedmdesátiletý Ladislav Hrneček je hubené postavy, vysoký 160 centimetrů. Má bílo-šedé, nakrátko ostříhané vlasy, šedé oči a vrásčitý obličej.

„Chodí pomalu, nachýlen dopředu, nápadně krátkým krokem. Je nedoslýchavý, v řeči zadrhává a má sípavý hlas,“ popsala pohřešovaného Michaela Pavlíčková.

Ladislava Hrnečka naposledy spatřili obyvatelé Bohdalovic kolem úterního poledne v místní jídelně. V té době měl na sobě hnědou, chlupatou zimní zateplenou čepici s kšiltem, světle zelený vatovaný kabát, modré tepláky s bílými pruhy a na nohou měl černé filcové holinky.

„Vydal se na procházku s černým kníračem, který slyší na jméno Černý. Psa vedl muž na vodítku,“ podotkla Michaela Pavlíčková.

Jakékoliv informace o pohybu muže přijímají všechny policejní služebny, volat je možné i na linku 158. „Za všechny zprávy, které by nám pomohly k nalezení muže, předem děkujeme,“ doplnila policejní mluvčí.