Manžel viděl svou čtyřicetiletou ženu naposledy ve středu ráno, když vypravovala děti do školy. V poledne ji spatřil soused chalupář, který si všiml, že věší prádlo. Jenomže když se manžel vrátil v půl třetí z práce, zjistil, že je v kuchyni jídlo připravené k vaření, ale žena nikde.

„Čekal asi do 21. hodiny a poté vše ohlásil kaplickým policistům,“ sdělila ve čtvrtek 4. června mluvčí českokrumlovské policie Michaela Hončíková. „Ti po ženě pátrali až do jedné hodiny ranní. Pak pátrání přerušili a pokračovali od čtvrtečního rána.“

Žena, matka pěti dětí ve věku od sedmi do 24 let, odešla z domu bez peněz a bez dokladů. „Zřejmě byla jenom v domácím úboru,“ doplnil vedoucí Obvodního oddělení policie v Kaplici Vladimír Boledovič.

„Nejprve jsme propátrali nejbližší okolí, vesnici metr po metru. Teď v rojnici pročesáváme zalesněnou horu a postupujeme směrem ke vsi. Kromě toho s auty kroužíme po silnicích,“ popsal ve čtvrtek dopoledne.

Okolí místa bydliště pročesávala dvacítka policistů se služebními psy, další zjišťovali, zda žena nebyla převezena do nemocnice, nebo jestli se nepohybuje po známých či není u příbuzných.

„Žena prý o uplynulém víkendu naznačila, že by si mohla ublížit. Takto vyhrožovala už několikrát, ale nikdy se nepokusila svou výhrůžku splnit,“ podotkla Michaela Hončíková.

Žena měla na nohou zřejmě obuté bílé tenisky, co měla na sobě, nebylo známo.

Ovšem kolem 11.hodiny byla pohřešovanážena na světě. Sama se vrátila domů opilá tak, že ani nekomunikovala.Podle líčení svědkůse vracela pěšky odkudsiod hospodářských stavení směrem od Zahrádek.