Kdy se tak stalo, ale zatím není jasné. Žena totiž bydlela v jedné z vil v Českém Krumlově a v posledních dnech ji nikdo ze sousedů nespatřil. „Spolubydlící zavražděné ženy byla nejméně měsíc pryč z domu a to na návštěvě u známých,“ sdělila včera policejní mluvčí Lenka Holická s tím, že když se oběť delší dobu nikomu neozvala a sousedé konstatovali, že ji již nejméně týden neviděli ani na zahradě domu, přijela oznamovatelka byt otevřít.

„Bohužel se jí naskytl pohled na mrtvou ženu. Na místo přivolaný lékař, s ohledem na dobu, po kterou tělo bylo v domě, nedokázal určit přesnou příčinu úmrtí ženy a proto byla nařízena soudní pitva,“ doplnila mluvčí. Pitva prokázala, že žena zemřela násilnou smrtí a příčinou smrti bylo uškrcení.

Kriminalisté provedli ohledání místa činu a jiné nezbytné a neopakovatelné úkony, které jim pomohou s objasněním zločinu vraždy. Zahájili také úkony trestního řízení proti zatím neznámému pachateli a to pro podezření ze spáchání zločinu vraždy. Jak zároveň mluvčí potvrdila, s ohledem na právě probíhající intenzivní vyšetřování nebudou zatím k případu poskytovány žádné další informace.