S internetovým podvodem se podle policejní mluvčí Lenky Pokorné setkal i sedmatřicetiletý muž z Českokrumlovska, který se obrátil na českokrumlovské policisty a oznámil, že si na jedné ze sociálních sítí nalezl inzerát, ve kterém byl nabízen krampus kožich.

"Vzhledem k tomu, že měl o zmíněný kožich zájem, spojil se s prodejcem a dohodli se na podmínkách prodeje. V ke konci května letošního roku zaplatil převodem ze svého účtu požadovanou finanční částku a očekával doručení balíčku. Do současné doby však žádnou zásilku neobdržel a prodejce s ním přestal komunikovat. Oznamovatel vyčíslil svoji škodu na více než 12 tisíc korun," popsala Lenka Pokorná.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod.

Zmizelé elektrokolo.
Ze sklepa zmizelo elektrokolo

Vzhledem k jisté nejistotě a sázce do loterie v oblasti nákupů po internetu je podle policejní mluvčí naprosto nezbytné zjistit si co nejvíce informací o prodejci a pokud to podmínky dovolují zaplatit až při převzetí zboží.

"Je lepší volit variantu přímého odběru, ať už v některých z prodejen internetového obchodu, kde si můžete zboží v klidu prohlédnout a převzít, nebo při osobním setkání s prodávajícím," radí dále Lenka Pokorná.