"V pondělí kolem půlnoci přijali policisté oznámení od rodiny, která pohřešuje seniora myslivce," přibližuje jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. "Vyrazil i s vozidlem VW Polo do honitby Soběnov, a to kolem třetí hodiny odpoledne. Z lesa se nevrátil a rodinu to velmi zneklidnilo, neboť v noci nestřílel."

Krumlovští policisté okamžitě rozjeli pátrací akci, po vozidle i seniorovi. "Od rodiny zjistili místa, kam senior chodil, a také se dozvěděli, že rodina, kamarádi a myslivci už také prohledávají jeho obvyklá místa," dodává mluvčí. "Policisté oslovili i policejní letku, bohužel pro let vrtulníku nebyly vodné meteorologické podmínky."

Policie prověřila také nemocnice, rovněž bez výsledku. "Celá noc byla věnována pátrání po seniorovi, ale nepodařilo se nalézt ani jeho ani vozidlo, což na klidu nikomu nepřidalo," pokračuje Jiří Matzner.

Ztraceného myslivce naštěstí kolem osmé ráno uviděl náhodný řidič, který ho svezl domů a informoval policii. "Policisté pak zjistili, že noc byla pro seniora hodinami hrůzy. V honitbě s vozem zapadl, při pokusech vyjet vozidlo zahořelo a přišel tak o vozidlo, zbraň i doklady. Bloudil pak v noci po lese, až došel k silnici, kde mu řidič zastavil. Naštěstí neutrpěl žádné zranění. Do pátrání se zapojilo několik desítek policistů a velké poděkování patří i rodině a kamarádům hledaného myslivce," uzavírá policejní mluvčí.

Pro podobné případy, které se často opakují, kdy policisté pátrají po ztracených houbařích i výletnících, je tak důležité vždy říci rodině, do jakých míst jdete a také mít u sebe nabitý mobilní telefon pro přivolání pomoci.