„Dle zjištěných a doložených skutečností se nejméně ve dvou případech na Boršovsku a ve třech případech na Českokrumlovsku měla v uplynulých dnech, za použití násilí, vloupat do rodinných domů, kde vše prohledala a ‚kradla‘ jízdní kola a různé dílenské nářadí či příslušenství,“ upřesnila mluvčí PČR Lenka Pokorná.

Při druhé krádeži ji díky spolupráci s občany zadrželi strážci zákona z Boršova, kdy se podařilo všechny odcizené věci zajistit.

„Škoda poškozením byla stanovena na 13 000 korun, odcizením škoda nevznikla, neboť věci budou vráceny zpět majitelům,“ dodala mluvčí.

Boršovští policisté pak ženu převezli na služebnu, kde jí sdělili podezření ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. "Zároveň o zadržení uvedené ženy vyrozuměli své kolegy ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Český Krumlov, kteří ženě předali usnesení o zahájení trestního řízení ve věci uvedených přečinů," uzavřela Lenka Pokorná s tím, že po veškerých administrativních úkonech ženu propustili na svobodu.

Ilustrační foto
O chatky mají největší zájem mladé rodiny žijící v bytech