Prodávání a nakupování zboží prostřednictvím inzertních a aukčních webů se mezi internetovými uživateli těší velké oblibě. Při nákupu na internetu však nikdy není jistota, že obdržíte věc, kterou jste si vyhlédli. "Proto je naprosto nezbytné zjistit si co nejvíce informací o prodejci a pokud to podmínky dovolují, zaplatit až při převzetí zboží," varuje mluvčí českokrumlovské policie Lenka Kozoňová."Je lepší volit variantu přímého odběru v některých z prodejen internetového obchodu, kde si můžete zboží v klidu prohlédnout a převzít."

S internetovým podvodem se setkal dvaadvacetiletý muž z Českokrumlovska, který se ve středu dostavil na Obvodní oddělení Policie ČR Český Krumlov a oznámil, že si na jednom z internetových portálů nalezl inzerát, ve kterém byl nabízen k prodeji I-Phone 6.

Vzhledem k tomu, že měl o zmíněný telefon zájem, spojil se s prodejcem prostřednictvím emailu a dohodli se na podmínkách prodeje.

Dne 4. září zaplatil převodem ze svého účtu požadovanou finanční částku a očekával doručení balíčku. Do současné doby však žádný telefon neobdržel a prodejce s ním přestal komunikovat.

Oznamovatel vyčíslil svoji škodu na více než 11 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod.