Při dopravní nehodě na Českokrumlovsku odhalili dopravní policisté trestný čin. Tak se začal v polovině prosince rozplétat skutek, který má pravděpodobně na svědomí 25 letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia.

V noční době se pod železničním viaduktem u Blažkova na Omlenicku střetl autobus tovární značky SOR a osobní automobil Škoda Felicia. Na místo byli vysláni dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod Územního odboru Český Krumlov, kteří zjistili, že pravděpodobným viníkem je řidič autobusu, jenž nedal přednost v jízdě úzkým místem.

Před jejich příjezdem však mladý řidič osobního vozidla utekl. Když ho policisté nalezli, bylo jim jasné, co ho k jeho chování vedlo. Mladík má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do konce listopadu příštího roku.

Po zpracování dopravní nehody, zahájili úkony zkráceného přípravného řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mladík může během dvou týdnů očekávat předvolání k okresnímu soudu.