Někdo si naštěstí všiml dvou pdezřelých osob, které ze stavení v osadě kolem desáté hodiny večerní vynášely věci a nahlásil to policii.
Na to konto se polistiům podařilo zadržet jednoho z pachatelů, o něco později i druhého.

Českokrumlovským policistům se 7. října kolem půl jedenácté hodiny večerní podařilo chytit jednoho z pachatelů krádeže krátce po činu, druhého po několika hodinách.

Vše se sběhlo takto: Téhož dne krátce před desátou hodinou večerní přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o možném vloupání do jednoho z domů v katastru obce Dolní Třebonín – Štěkře. Oznamovatel dále sdělil, že se na místě stále pohybují dva neznámí muži a vynášejí ze stavení různé věci.

Podezřelé osoby byly ze svého nezákonného počínání vyrušeny a utekly směrem do pole, kde se ukryly. Operační důstojník okamžitě vyslal policejní hlídku, která dorazila na místo a vydala se pronásledovat pachatele, kteří se po vyrušení ukryli poblíž domu v poli a následně se dali před policisty na úprk.

Jednoho z mužů policisté dopadli nedaleko od místa činu, druhého pak vypátrali po několika hodinách. Z dosavadního šetření vyplývá, že se oba muži (21 a 51 let) po vzájemné dohodě měli vydat krást do jednoho z domů v katastru obce Dolní Třebonín - Štěkře. Po násilném překonání dveří se měli dostat do objektu, který zřejmě celý prohledali.

Následně měli z domu odcizit motorovou pilu, zařízení domu a kovový trezor, ve kterém byly zbraně a střelivo. Věci měli nanosit z domu do osobního vozidla tovární značky BMW, které bylo odstavené na okraji vesnice. Tam je také policisté našli, trezor byl nalezen v blízkosti domu.

"Další šetření ukázalo, že oba výtečníci spolu zřejmě nespolupracovali poprvé," líčila mluvčí jihočeské policie Lenka Kozoňová. "Jak doznali, mají mít od srpna do října na svědomí, ať rukou společnou či samostatně, ještě vloupání do 11 objektů ve Velešíně, Prostředních Svincích, v Holkově, Černici, Skřidlech a Štěkři na Českokrumlovsku. Na Českobudějovicku pak ve Svatém Janu nad Malší a Římově."

Svým protiprávním jednáním měli pachatelé způsobit škodu za téměř 436 tisíc korun.

Kriminalisté oba muže v uplynulých dnech obvinili ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody, nedovolené ozbrojování a poškození cizí věci. Jejich stíhání bude vedeno na svobodě.