Mluvčí policie Lenka Pokorná uvedla: "Když jeden z našich policistů z Obvodního oddělení Policie ČR v Kaplici nastupoval dne 7. května do služby, zdál se to být den jako každý jiný. Ještě netušil, že tento den bude pro něho skutečně náročný a pro pachatele trestné činnosti vskutku smolný."

Ilustrační fotografie.
Policisté pátrají po ukradených kolech i mopedu

"Muži zákona se nejprve podařilo vyhledat dvě protiprávní jednání v souvislosti s řízením vozidla řidiči s platnými zákazy řízení motorových vozidel, která byla následně kvalifikována jako přečiny maření výkonu úředního rozhodnutí. Dále se v průběhu uvedené směny policista významně podílel na objasnění pokračujících krádeží motorové nafty z pracovních strojů, ke kterým docházelo v období od 20. března do 29. dubna v Malontech. K těmto krádežím se po předchozí velmi dobré policejní práci podezřelý doznal," uvedla Lenka Pokorná s tím, že policistovi i jeho kolegům byla nápomocna jejich místní a osobní znalost.

Posádka osobního auta před půlnocí narazila do prpdejny Penny marketu. Jak se to stalo, šetří policie.
Posádka osobního auta v noci napálila do Penny marketu

"Když už si kolem půlnoci myslel, že pracovní den pro něj skončil, vydal se na cestu do svého domova. Než ulehl k zaslouženému odpočinku, stihl ještě při cestě do svého bydliště odhalit spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Cestou domů totiž uslyšel u provozovny Penny market ve Velešíně hlasité vytáčení motoru vozidla a následně silný náraz. Když doběhl na místo, odkud zazněla rána, zjistil, že v budově Penny marketu stojí havarované osobní motorové vozidlo, ve kterém se nacházeli dva muži, jimž okamžitě poskytl prvotní pomoc a vzápětí na místo zavolal složky integrovaného záchranného systému. Při čekání na jejich příjezd však zaslechl, jak se oba muži domlouvají, že z místa události utečou. Měli v úmyslu jej napadnout a zneškodnit. Policistovi se je však podařilo, za užití hmatů, chvatů a kopů sebeobrany, zpacifikovat a jejich záměru z místa utéci zabránit. Následně oba výtečníky předal svým kolegům. Nezbývá nám než policistovi poděkovat za příkladný přístup k plnění služebních povinností. Postupoval přesně v duchu hesla pomáhat a chránit," uzavřela policejní mluvčí.

Ilustrační fotografie.
Mladý muž na "na krku" trestní stíhání za krádež "černého zlata".