V sobotu kolem jedenácté večer zastavlili kapličtí policisté řidiče Peugeotu, který jel ve směru od Stříteže do Kaplice - nádraží. Pětatřicetiletý řidič, jak se ukázalo po provedeném testu na přítomnost omamných a psychotropických látek (OPL), řídil pod jejich vlivem. Navíc měl vyslovený zákaz řízení motorových vozidel do srpna letošního roku. Dále neprokázal žádný oprávněný důvod k tomu, aby se po deváté večer pohyboval ve vozidle po městě. Muž je tedy podezřelý ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykových látek, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a dále se dopustil přestupku, kdy porušil krizový zákon.

Dlašího nezodpovědného řídiče ve Volkswagenu zastavili a kontrolovali policisté z Lipna nad Vltavou ve Vyšším Brodě, a to ve čtvrtek kolem desáté dopoledne. I u sedmadvacetiletého řidiče byl test na přítomnost OPL pozitivní.

A do třetice řídil pod vlivem OPL i dvacetiletý mladík, který se v BMW projížděl kolem desáté večer po Českém Krumlově a byl zastaven a kontrolován místními policisty.

Alkohol a drogy za volant rozhodně nepatří. Jedno špatné rozhodnutí, usednout za volant pod jejich vlivem, může navždy změnit životy desítek lidí. A především, takové rozhodnutí a následné neštěstí již nejde vzít zpět.

Lenka Krausová, PČR