O incidentu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner: "V neděli nad ránem, kolem třetí hodiny, se pohyboval v Horní Plané a pistolí ohrožoval několik osob, také několikrát z pistole, pravděpodobně do vzduchu, vystřelil."

Policisté tuto informaci přijali na lince 158 a ihned na místo vyrazilo několik hlídek. "Policisté na místě zjistili, že muž v tmavém oblečení, výšky kolem 180 centimetrů a mluvící německy vystřelil z pistole před bowlingem a pak pistolí ohrožoval skupinu mužů na sídlišti. Odejít měl směrem k vlakovému nádraží. Následně ho vypátrali v karavanu, kde měl přebývat," pokračoval Jiří Matzner s tím, že samotný zákrok poté provedli příslušníci jihočeské zásahové jednotky a muže zadrželi.

"Zadržení se obešlo bez zranění, pistoli měl muž někde při svém pohybu městem zahodit nebo ztratit," doplnil policejní mluvčí.

Zadržený cizinec byl umístěn do policejní cely a policisté pátrají po jeho zbrani. V této souvislosti přivítají od občanů jakékoliv informace k tomuto případu či k nálezu zbraně na lince 158.