Prvním z nich je sedmnáctiletá Tereza Procházková z Českých Budějovic, která má v současné době nařízenou ústavní výchovu v Dětském domově Žíchovec. Z dětského domova odjela dne 18. února deset minut před šestou hodinou ráno vlakem do Prachatic do školy. Tam ale nedorazila. Naposledy byla viděna ten den na vlakovém nádraží v Prachaticích. Jedná se o notorickou útěkářku.
Pohřešovaná dívka je zdánlivého stáří 17 – 18 let, výšky 165 cm, střední postavy, má zelené oči, středně dlouhé rovné vlasy odbarveno na červeno, nosí dioptrické brýle.

Na sobě měla černou zimní bundu, černé legíny, kostkované pončo v barvě šedé, vínové a černé.Ve čtvrtek 22. února vyhlásili policisté pátrání po patnáctiletém Janu Seifrtovi z obce Mahouš poblíž Netolic na Prachaticku.Chlapec ve středu 21. února v 07:30 hodin odešel z domova do školy v Netolicích, kam však nedorazil. Naposledy byl spatřen jedním kamarádem ve čtvrtek 22. února na autobusovém nádraží v Českých Budějovicích. Do současné doby se domů nevrátil a jeho současný pobyt není znám. Jedná se již o opakovaný útěk z domova.

Pohřešovaný chlapec je zdánlivého stáří 17 – 18 let, výšky 184 cm, hubené postavy, má modré oči, krátké hnědé vlasy, výrazné obočí.
Na sobě měl modré plísňové rifle, modrou maskáčovou mikinu, modrou zimní bundu, černou kšiltovku značky Nike a černé botasky. Přes kšiltovku nosí přetaženou kapuci. U sebe má světle šedý batoh.

Informace o obou pohřešovaných přijme kterákoliv policejní služebna nebo, je možné případný pohyb osob na linku 158 či přímo prachatickým kriminalistům na telefonní číslo 974 236 446.