Jeho mercedes se našel opuštěný u lesa. "Muž zmizel pravděpodobně 15. června 2006, není možné ani vyloučit, že ho „někdo nechal zmizet“! Je tak možné, že pátráme již pouze po jeho těle. Muž se mohl stát obětí zločinu, ale kriminalisté z úseku pátrání ani nevylučují, že se sám chtěl tzv. ztratit ze světa. Kriminalisté prověřili všechny dostupné stopy, vyslechli osoby, které se kolem pohřešovaného pohybovaly, jeho klienty i známé. Kopali a hledali na několika vytipovaných místech, zatím bez jakéhokoliv pozitivního zjištění," líčí dosavadní vyšetřování policejní mluvčí Jiří Matzner.

Socha upírky byla společně s obytným přívěsem ukradena na jaře minulého roku.
Policisté z Krumlova vypátrali upírku. Zmizela loni na jaře spolu s karavanem

Pohnout s případem by i po tak dlouho době mohla pomoci veřejnost. "Kdokoliv, kdo by k tomuto případu disponoval nějakými informacemi, by se měl přihlásit na linku 158," žádají kriminalisté. "Během uplynulých let mohl pohřešovaný někoho kontaktovat a podobně…," naznačuje Jiří Matzner jeden z možných scénářů.

Dalibor Eisenreich byl v době svého zmizení střední 172 cm vysoké postavy, nosil rovné hnědošedé vlasy a prošedivělý knír, měl šedomodré oči. "Samozřejmě, pokud chtěl sám zmizet, mohl změnit podobu," podotýká mluvčí k fotografii pohřešovaného z roku 2006.