Podle jeho popisu si v sobotu večer šel mladík vyzvednout peníze z bankomatu v Kaplici. Když od bankomatu odcházel s penězi v ruce, oslovila  ho mladá žena a nabízela mu sexuální služby.

Vyzvala ho, aby ji následoval. Mladík poslechl a zamířili spolu k Pivovarské ulici.

Když došli k cukrárně, v mladíkovi hrklo. „Mladému muži zastoupil cestu muž s vystřelovacím nožem v ruce," líčil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. „Německy mladíka vyzval, aby mu dal peníze.

Přepadený natáhl ruku s penězi, ale ty mu vytrhla žena."  Přepadený mladík v ten moment na nic nečekal a uprchl.  Naštěstí neutrpěl žádné zranění.

Jenomže se ukázalo, že mladík si loupežné přepadení vymyslel.  Důvodem byla podle zjištění policie msta podezřelé ženě.

„V Dolním Dvořišti ženu nabral do svého auta a chtěl po ní sexuální služby. Jel proto do Kaplice vybrat z bankomatu peníze. Ty ženě předal, ta ho ale poslala přeparkovat auto a z místa i s penězi utekla. Tím se dopustila přestupku," uvedla českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Svobodová.

Mladíka jednání ženy rozzlobilo natolik, že věc ohlásil policii. Udělal však chybu, že si vymyslel historku 
o přepadení.

„Kriminalisté našli podezřelou ženu a také jejího přítele, který měl údajně s nožem v ruce mladíka přepadnout. Nic z toho ale nebyla pravda.

To kriminalisté doložili, a tak muž začal zpochybňovat překlad tlumočníka z předešlého dne a tvrdit, že nic o noži ani o přepadení neřekl," líčila Michaela Svobodová.

Podezřelá žena i její přítel byli propuštěni. „Kriminalisté nyní zvažují, zda proti mladíkovi nezahájí úkony trestního řízení pro podezření z křivého obvinění," dodala českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Svobodová.