Vyšetřovatel podle něj již v souvislosti s vraždou obvinil konkrétní osobu. Další informace policie s ohledem na pozůstalé nezveřejní.

Podle informací, které se šíří Besednicí, zemřela sestra rukou svého nevlastního bratra.

Chlapec, jenž do léta navštěvoval místní základní školu, žil od malička ve spořádané rodině. Údajně prožíval problematickou fázi puberty až v posledním roce. V městysi se říká, že měl problémy s drogami. V době vraždy prý byli doma jen on a zavražděná.

Kriminalisté zveřejnili fotografie z místa nálezu mrtvého muže.
Mrtvý muž nalezený na Šumavě byl zavražděn

Rodinná tragédie, která v neděli postihla rodinu žijící v osadě Bída, otřásla lidmi z okolí, zejména s obyvateli Besednice a Soběnova. Osada Bída totiž z poloviny spadá do katastru Soběnova a z poloviny do katastru Besednice.

"Mezi lidmi se šíří různé varianty, jak se to stalo, ale nikdo víc neví," konstatovala starostka Besednice Alena Koukalová. "Stalo se to ve vedlejší obci. Lidé jsou v očekávaní pohřbu, atmosféra je napjatá. Je to hrozné neštěstí, tragédie."

"Je to obrovské neštěstí pro rodinu i pro okolí," řekl starosta Soběnova Josef Čabela.

K vraždám dvou žen došlo v tomto domě.
Vraždil sebevrah? Uvidí se

To potvrzují všichni občané Besednice, s nimiž jsme ve středu hovořili. Zhruba 40letá žena, kterou jsme potkali na konci obce, jen kroutila hlavou: „Všichni jsou v šoku, je to slušná rodina, takže jsme z toho zdrceni.“

Tragicky zahynuli tři bývalí žáci jedné třídy z besednické základky: Vloni zemřel při havárii autobusu Adam, ve stodole uhořel Dominik a v neděli byla zavražděna Maruška.

Mrtvá i chlapec navštěvovali postupně stejnou školu. „Jsme šokovaní i proto, že tragicky zahynuli v krátké době tři bývalí žáci jedné třídy – vloni zemřel při havárii autobusu Adam, ve stodole uhořel Dominik a teď Maruška. Je to hrozné neštěstí,“ nevěřícně vypočítává obyvatelka Besednice.

Všem by bylo 22 let. „Mysleli jsme, že se o vraždě ani nebude psát, že to rodina zakáže. Nevíme, jestli se to stalo tady v Besednici, kde bydlí sestra, nebo v Bídě u rodičů,“ komentovala.

Rodina se třemi dcerami žila nejdříve v Besednici, později se přestěhovala do Bídy. Starší žena před besednickým obchodem si myslí, že rodina si zkomplikovala život, když si chlapce vzala. „Bylo to teda numero, ale toto… Rodiče prý někam odjeli a Maruška ho měla hlídat,“ svěřila se paní. Prodavačka v prodejně dívku znala. O záležitosti nedokázala ani nechtěla hovořit. V obci koluje spousta dohadů, lidem chybějí informace.

Neděle byla fatální i pro zatím neznámého muže. Mrtvého ho našli turisté poblíž Schwarzenberského kanálu. Byl zavražděn.