Pomohly jí poctivost a ochota lidí, kteří vstoupili do jejího příběhu.

Před víkendem vyrazila kolem poledne paní Zdena 
s manželem do Kaplice na velký nákup. Navštívili dva zdejší obchody. V tom prvním jí z nezapnuté kabelky vypadla peněženka. „Vždycky si dávám na peníze pozor, ale o tom, že mi tentokráte vypadly, jsem nevěděla. Nakupujeme ve druhém obchodu, já měla kabelku přes rameno. Blížíme se ke kase a já zjistím, že nemám peněženku. Propadla jsem panice a byla jsem v šoku," popsala své pocity žena z Kaplicka.

Nejprve jí pomohl člen ostrahy, který přivolal policii, a ujistil ji, že záběry kamer mohou pachatele odhalit. Mezitím paní Zdeňce zazvonil v kabelce telefon. Na druhém konci telefonního spojení se ozvala zaměstnankyně Městského úřadu v Kaplici s dotazem, zda paní Zdena náhodou neztratila peněženku. Úleva po dvaceti minutách napětí byla veliká.

„V peněžence jsem měla kartičku s číslem telefonu na manžela a na druhé straně moje číslo označené: Já. Úřednice mi duchapřítomně zavolala a pak už jsem se jen omlouvala za paniku způsobenou v obchodě a děkovala všem za nezištnou pomoc. Policisté, kteří dorazili na místo, mě ochotně svezli autem až na radnici, kde jsem dostala svou ztracenou peněženku zpátky. Pro člověka v důchodu je to zázrak," usmívala se šťastná seniorka.

Kromě peněz nepřišla 
o kreditní kartu k účtu a nemusí si vyřizovat novou kartičku zdravotního pojištěnce.

Největším poctivcem 
v celém pěněženkovém dramatu je ale nálezce. „Chtěla bych touto cestou vzdát hold panu školníkovi Jaroslavu Kalamárovi z kaplické základní školy ve Fantově ulici. Klobouk dolů před ním, že moji peněženku odevzdal na úřad. Moc si toho vážím. Paní na radnici mi řekla, kde tento muž pracuje a já se ihned za ním vypravila, abych mu poděkovala. Vedení zdejší školy může být pyšné na to, jak poctivého člověka zaměstnává," vypráví nadšeně paní Zdena, kterou moc potěšilo, že lidé nezapomněli být k sobě slušní. A za to všem opakovaně děkuje – od pracovníka ochranky a místních policistů, přes úřednici radnice až po hlavního strůjce jejího štěstí – školníka kaplické základky.