Podle policejního mluvčího Milana Bajcury v centru obce popsané vozidlo muži zákona zaznamenali, a proto se za ním rozjeli. Za pomocí výstražného znamení signalizovali, aby zastavil. "Řidič Golfu však zvýšil rychlost a ujížděl směrem na obec Studánky a k státní hranici s Rakouskou spolkovou republikou. Vzhledem k tomu, že naši policisté v rámci přeshraničního pronásledování přejeli do území jiného státu, okamžitě informovali operačního důstojníka, který předal zprávu na Společné centrum Mikulov – Drasenhofen. Policisté muže pronásledovali až do obce Bad Leonfelden, kde na kruhovém objezdu vlivem vysoké rychlosti havaroval mimo komunikaci a do oplocení zahrady domu," popsal Milan Bajcura.

Doplnil, že po nehodě muž z vozu vystoupil a utíkal přes zahrady. Policisté vizuálně zkontrolovali vozidlo, zda zde není jiná osoba a poté pátrali po zmíněném řidiči.

Pomohl policejní pes

"V tu dobu se do pátrání zapojil i kolega z Rakouska, který s sebou měl služební psa, což mělo velký význam pro brzké nalezení muže na útěku. Ten sice skočil do rybníka a pak se schoval v křoví, ale psa neoklamal. Společnými silami muže zadrželi a zabránili dalšímu protiprávnímu jednání přiložením služebních pout," přiblížil dopadení mluvčí.

Lustrací zadrženého policisté zjistili jeho totožnost. Jednalo se o občana cizí státní příslušnosti (roč. 1992). Vzhledem k tomu, že na útěku přes rybník prochladl, mu byla přivolána zdravotnická záchranná služba. U mladíka policisté provedli test na zjištění návykových látek v dechu s negativním výsledkem.

Další vyšetřování bude prováděno ve spolupráci s rakouskou spolkovou policií Horního Rakouska.