Deník o tom informovala Martina Joklová, mluvčí prachatických policistů. "Až do dnešního dne se při šetření nepodařilo zjistit totožnost muže," zkonstatovala s tím, vinu na smrti neznámého muže nemá cizí osoba. "Pravděpodobná příčina úmrtí bylo podchlazení a předávkování léky," upřesnila prachatická policejní mluvčí.

Prachatičtí policisté proto žádají o pomoc veřejnost. "Pokud by někdo mohl zemřelého muže identifikovat, může se ozvat prachatickým kriminalistům prostřednictvím tísňové linky 158," požádala Martina Joklová.

Policejní mluvčí zároveň doplnila, že jde o muže ve věku 35 až 45 let, štíhlé postavy, výška 181 cm. Velikost nohy je 24,5 cm, což je podle policistů malá velikost k výšce, hmotnost 67 kilogramů. Nalezený muž má modré oči, hnědé vlasy střižené na ježka, byl oholen na tváři a hrudníku a měl krátké vousy. Na jeho těle není tetování či jizvy. "Zuby na dolní čelisti mu zcela chybí, na horní čelisti jsou zachovány pouze částečně, zbytek tvoří umělá zubní náhrada," popsala Martina Joklová.

Popis oblečení zemřelého muže:

- zimní bunda zn. THE NORTH FACE, velikost "M", khaki barvy, na ramenou modré čtverce
- mikina modré barvy se dvěma nápisy RAW přes celou přední část, velikost "M"
- tričko šedé barvy s dlouhým rukávem, zn. Zara, velikost "L", Made in Portugal
- černé riflové kalhoty zn. RAW, velikost "M", na každém stehnu zip ve tvaru oblouku, na nohavicích úplety a v pase úplet s gumou a kalounem
- spodní prádlo - boxerky, maskáčového provedení, zeleno-hnědo-černé barvy, zn. G-STARS-RAW
- ponožky černo-hnědé barvy
- šedo-modro-černé tenisky značky Adidas vel. 38