Jak informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich, kontrolní akce se uskutečnila 11. dubna ve spolupráci s cizineckou policií a byla zaměřena na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví.

U osmi desítek zabavených výrobků ze čtyř stánků bylo podle mluvčího pojato podezření na skladování a prodej nedovolených napodobenin. "Jednalo se převážně o textilní výrobky, konkrétně bundy, trička, mikiny, šátky a dále o pásky, peněženky, kabelky označené Adidas, Louis Vuitton, Dior, Chanel, Tommy Hilfiger, Nike, Mammut, Balenciaga, Calvin Klein, BMW, Hugo Boss, Michael Kors, YSL, Prada, Gucci," uvedl. Doplnil, že prodávajícím lze za prodej padělků uložit pokutu až do výše pět miliónů korun. 

Sanace skal nad silnicí na výjezdu z Českého Krumlova směrem na Větřní.
Silnici na Větřní otevřou dříve. Práce na skalách za Krumlovem rychle pokračují

Výrobky, ze kterých bude možné chráněné označení odstranit, budou nabídnuty k využití v rámci humanitárních účelů.

"Systematickým prováděním kontrol na tržnici, se zdá, že dochází ke snížení skladování, nabídky a prodeje výrobků označených bez souhlasu majitele ochranných známek. Doufejme, že se bude jednat o přetrvávající trend. Zaměření nabídky služeb se ve stáncích postupně mění na například nehtová studia," dodal mluvčí Jiří Fröhlich.