„Nebylo prokázáno, že tento skutek spáchal obžalovaný," vysvětlila soudkyně Olga Smrčková. Obžalovaný, který dříve působil jako kuplíř, se poté s úlevou rozplakal.

„Jsem rád," řekl Milan M., který od začátku vinu rozhodně popíral.

Otázkou ale zůstává, kdo zavraždil „čerta"? Takovou přezdívku měla pro svůj vzhled 42letá prostitutka Gabriela Supeková. Žena byla zavražděna v srpnu 2007. Její tělo, s několika bodnými ranami, vyplavilo pár dní po vraždě Lipno. Na břehu ji při procházce našli náhodní kolemjdoucí.

Případ je od začátku poměrně komplikovaný. Česká policie spolupracovala s rakouskými kolegy. Ve vyšetřovací vazbě skončil původně muž z Rakouska. V tisku se také objevila informace, že v době, kdy se stala vražda, se kolem Lipna údajně pohyboval i Josef Fritzl, který dlouhá léta věznil svou dceru ve sklepě domu. Ani jedna z těchto dvou stop se ale neukázala jako ta pravá.

Po zmizení Gabriely měly ostatní prostitutky u Skoronic strach.

„Nikdy by sama neodešla pryč. Líbilo se jí tady. Chtěla tu zůstat," řekla jedna 
z nich. A měla pravdu. Gabriela skutečně sama neodešla. Někdo ji zavraždil.

Zdálo se, že přelom v případu nastal minulý rok, kdy byl na základě výpovědi jedné z bývalých Gabrieliných kolegyň obviněn a pak i obžalován Milan M.

Korunní svědkyní se stala dnes 23letá Nikol, která 
v době vraždy u Skoronic nabízela sexuální služby. Když byla Gabriela Supeková zavražděna, bylo Nikol pouze 14 let. Vypověděla, že viděla muže s přezdívkou Báno, jak nakládá zavražděnou Gabrielu do auta. Pak s ním musela odjet k Lipnu, kde se vrah těla zbavil a Nikol údajně pohrozil, že nesmí nikde nic říct, nebo že dopadne jako Gabriela.

Pod přezdívkou Báno byl ve Skoronicích znám údajně právě Milan M.

Před soudem ale korunní svědkyně vypověděla, že obžalovaného vůbec nezná a že pod touto přezdívkou mluvila o někom jiném. Navíc obžalovaný od začátku tvrdil, že v době vraždy už se u Skoronic dávno nepohyboval.

U soudu se také mluvilo 
o tom, kdo všechno mohl mít motiv se prostitutky Gabriely, která svým kolegyním dělala problémy, zbavit. Poukazovalo se i na několik kuplířů, kteří 
u Skoronic v době vraždy působili. Soud nakonec vyhodnotil dostupné důkazy 
a výpovědi svědků a vynesl zprošťující rozsudek.

Otázkou tedy je, zda bude případ vraždy šestinásobné matky nakonec vůbec vyřešen.

„Pro policisty je to po všem úsilí, které případu věnovali, zklamáním. Nicméně budou respektovat pravomocné rozhodnutí soudu," řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Zda bude policie v případu pokračovat, není zatím zcela jasné.

„Policisté musí ctít rozhodnutí soudu, je samozřejmě možné, že se objeví nové okolnosti, nebo svědek, které by případ posunuli," dodal Matzner.