Kriminalisté úmrtí prověřují jako násilný trestný čin, vyhodnocují zajištěné stopy a hledají svědky. Obětí vraždy je místní žena (44).

Z policejního pátrání v souvislosti s vraždou v Dolním Dvořišti.
Už ho mají. Muže hledaného v souvislosti s vraždou ve Dvořišti vypátrala policie

Podle informací z místa k vraždě došlo v Pensionu Club Pamela pod služebnou Obecní policie ve spodní části náměstí. 

Dolní Dvořiště se stalo dějištěm vraždy také v roce 2021, kdy tragicky skončil konflikt mezi partnery. Mezi 13. a 14. říjnem tam někdy v době od 19 hodin večer do 15.10 druhého dne, po slovní rozepři, napadl muž (37) svou družku, uchopil ji za krk a rdousil, než ztratila vědomí. 

Podle slov žalobce Richarda Císaře u soudu, který se konal další rok v červenci, muž jednal se záměrem svou přítelkyni usmrtit. „Klečel na ní a zmáčkl ji krk, potom, co upadla do bezvědomí, jí ponořil hlavu do napuštěné vany s vodou. Bez pochyby spáchal skutek, pro který je stíhán, výsledky vyšetřování i opatřené důkazy to dostatečně dokazují,“ popsal. Pachatel tehdy přistoupil na dohodu o vině a trestu, dostal nepodmíněný trest 13 let ve věznici se zvýšenou ostrahou a souhlasil také s náhradou škody ve výši něco málo přes 4 miliony.

K vraždě došlo v Clubu Pamela na dolnodvořišťském náměstí.Na místo činu nosí místní svíčky na pamatáku zavražděné. Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová