„Pachatel ve Velešíně vnikl do panelového domu a následně tam strhl petlici s visacím zámkem u jedné sklepní kóje,“ přiblížila jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. „Tu prohledal a odnesl si odtud sadu disků i s pneumatikami na osobní automobil, kávovar, autobaterie, televizor a pytle s oblečením.“

Celková škoda, kterou dvěma majitelům věcí způsobil, dosáhla výše bezmála 100 000 korun. 

Objasněná krádež jízdního kola

Muži a ženy v Českém Krumlově využili dobrou místní a osobní znalost a podařilo se jim objasnit krádež jízdního kola. Tu má podle všeho na svědomí 34letý muž právě z Krumlova. „V prvním říjnovém dnu se za použití násilí zmocnil pánského jízdního kola, které bylo uložené na nosiči motorového vozidla, a pro svou potřebu si ho přisvojil. Majiteli tím způsobil škodu za více jak 76 000 korun,“ dodal detaily policejní mluvčí Milan Bajcura.

Škola sv. Anežky na Tavírně. Ilustrační foto.
Policie už ví, kdo přejel v Krumlově chodkyni nohu. Řidička o tom neměla tušení

A nebyl to pachatelův první prohřešek. „Muž se krádeže dopustil, i když byl v posledních třech letech trestán za stejné protiprávní jednání,“ vysvětlil mluvčí s tím, že muž si začátkem listopadu, přesně měsíc od spáchaného skutku, převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež.

Případ je realizován formou zkráceného přípravného řízení, kdy dotyčný recidivista může do dvou týdnů očekávat soudní řízení.