Nejen že při kontrole dokladů řidič nebyl schopen předložit řidičský průkaz, ale ukázalo se, že Passat, ve kterém jede, nemá platnou technickou. "Šetřením bylo zjištěno, že devětadvacetiletý muž z Českokrumlovska má rozhodnutím Magistrátu města České Budějovice vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny," upřesnila krumlovská policejní mluvčí Lenka Pokorná. "Na místo proto byli přivoláni českokrumlovští policisté, kteří si případ převzali."

Ti u řidiče provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. "Dále byl podezřelý hlídkou vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, čemuž se podrobil. Test byl pozitivní," dodala mluvčí. "A aby toho nebylo málo, vozidlo, ve kterém podezřelý vykonal jízdu, nemělo platnou technickou prohlídku. Přestupkové jednání, to jest jízdu pod vlivem omamných a psychotropních látek a neplatnou technickou prohlídku, bude řešit příslušný správní orgán."

Ještě ten den bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V dané věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.