"K činu došlo na parkovišti u Autokempu Na Terasách v Černé v Pošumaví," upřesnila mluvčí českokrumlovského územního odboru Policie ČR Lenka Pokorná. "Z vnitřních prostor vozu odcizil nafukovací Bellyboat a dron značky Djispark."

Při předcházení krádeží věcí z vozidel je podle mluvčí třeba dodržovat několik zásad:

Neponechávat na viditelných místech (sedadla, odkládací plochy vozu), ale ani v zavazadlovém prostoru cenné věci, jako jsou peněženky, kabelky, aktovky, elektronika, drahé přístroje, nářadí, sportovní náčiní a podobně.

Neponechávat ve vozidlech rezervní klíče ani doklady.

Před odchodem od vozidla zkontrolovat uzavření všech oken, zavazadlového prostoru a uzamčení dveří. Pokud je vozidlo vybaveno elektronickým bezpečnostním systémem, je důležité zkontrolovat jeho funkčnost.

V žádném případě neponechávat klíčky v zapalování ani při krátkodobém vzdálení se od vozidla.

Při uklízení nákupu do zavazadlového prostoru nikdy neodkládat své osobní věci na přední sedadlo odemčeného vozidla. Vždy si je ponechat u sebe, i když je to nepohodlné.

"Policisté vyzývají občany, aby pokud si všimnou podezřelého chování cizích osob u zaparkovaných vozidel, neváhali a okamžitě kontaktovali policii na lince tísňového volání 158," dodává Lenka Pokorná.