Obžalovaný je 54letý Milan M. Ten měl ženu v srpnu loňského roku pobodat a nahou hodit do Lipna. Tělo Gabriely, které se pro její vzhled přezdívalo „čert", našli o dva dny později náhodní kolemjdoucí.

Obžalovaný, kterému hrozí až 15 let za mřížemi, vinu rozhodně popírá.

„Nikdy jsem ji neviděl, neznám ji," řekl na adresu zavražděné ženy obžalovaný 
s tím, že v době vraždy prý pobýval v Ústí nad Labem.

Milana M. policie zatkla minulý rok v říjnu, poté, co svědkyně, která se v době vraždy na Českokrumlovsku živila také prostitucí, vypověděla, že ho údajně viděla, jak nakládá mrtvou Gabrielu do auta. Spolu s ním pak vozem na Lipno, kde se měl těla zbavit, dokonce jela, neboť jí prý přikázal, aby si k němu sedla.

„Řekl mi, abych nic neříkala, nebo dopadnu jako ona," tvrdila svědkyně, které bylo 
v době vraždy teprve 14 let.

„Na základě těchto skutečností se celá věc opět oživila a začalo trestní stíhání," řekl novinářům státní zástupce Petr Dušek.

Svědkyně ale řekla, že obžalovaného nezná.

„Mluvila jsem o někom jiném, tohle není on," vypověděla překvapivě v úterý u soudu.

Milan M. tvrdil, že v době vraždy na Čekokrumlovsku nebyl. Dříve se ale kolem Skoronic pohyboval a na svědomí má kuplířství. Za to byl také odsouzen. Trest ale nakonec nenastoupil, neboť byl zbaven svéprávnosti. Několikrát se léčil na psychiatrii, například v léčebně v Dobřanech. Cítí se prý vyléčený.

„Neberu léky, jen občas pervitin. Závislí ale nejsem," řekl obžalovaný.

Případ, kdy byla zavražděná matka šesti dětí, Gabriela Supeková, je od začátku poměrně komplikovaný. Ve vyšetřovací vazbě skončil původně muž z Rakouska. V tisku se také objevila informace, že v době, kdy se stala vražda, se kolem Lipna údajně pohyboval i Josef Fritzl. Ani jedna z těchto dvou stop se ale neukázala jako ta pravá.

Výslechy dalších svědků a znalců včera u krajského soudu pokračovalo.
Včera u soudu vypověděl muž, který se v tu dobu na Českokrumlovsku pohyboval jako pasák, že viděl, jak později zavražděná prostitutka nastoupila k obžalovanému do auta a ten s ní následně někam odjel.

Soudkyně Olga Smrčková tak jeho slova přímo konfrontovala s výpovědí Milana M. Ten samozřejmě s tvrzením svědka nesouhlasil. Tvrdil, že v tu dobu byl v Ústí nad Labem.
Proti obžalovanému na policii vypovídala i svědkyně, která se na Českokrumlovsku živila prostitucí. Ta ale v úterý svoji výpověď změnila. „Mluvila jsem o někom jiném, tohle není on," řekla.

Předsedkyně senátu Olga Smrčková pak včera případ odložila na 11. a 12. května.
Obžalovanému v případě uznání viny hrozí až 15 let za mřížemi.