Trestní stíhání proti osmadvacetileté ženě zahájili ve čtvrtek jindřichohradečtí kriminalisté. Ukázalo se totiž, že žena může za planý poplach, který vyvolala svými anonymními telefonáty na policejní linku 158.

„Ženu se podařilo ustanovit operativní a analytickou prací hradeckých policistů. K jednání se přiznala a při podání vysvětlení uvedla, že důvodem jejího vyhrožování bankovním ústavům bylo, že chtěla zabránit příteli v provedení finanční transakce,“ popsala policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že obviněné ženě nejspíš už došlo, co svým jednáním způsobila, nicméně na omluvy je už pozdě.

Dotčené orgány a subjekty, kterých se lživé volání dotklo, mohou nyní po ženě vymáhat náhradu škody.

Vymyšlená napadení a poplašné zprávy:
2016 - Dačicemi kolovalo, že byla přepadena a minimálně i znásilněná mladá dívka. Šetření ukázalo, že si to vše vymyslela. 
Chovanka jindřichohradeckého výchovného zařízení pro mládež volala na linku 158, aby nahlásila uložení bomby. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nezletilou dívku, nebylo možné ji stíhat.
Další „bomba" měla být v novobystřické základní škole.
A v létě dala žena na facebook zprávu, že v Lidéřovicích se objevili migranti a lidem škodí.
2014 – žena se obrátila na policii, že ji u motorestu v jedné obci na Jindřichohradecku dva muži znásilnili. Stanuli před soudem, kde se ale vše obrátilo proti poškozené, která byla nakonec obviněná z křivého nařčení.
2009 – v Jindřichově Hradci dívka oznámila na policii, že na ni zaútočil u Naxerovy lávky v parku neznámý muž s nožem v ruce, požadoval mobil a domáhal se také sexu. Nakonec se ukázalo, že si vše vymyslela.
2003 – obyvatele Jindřichova Hradce vyděsil případ dívky, která policistům oznámila, že ji pod gymnáziem donutili nasednout do auta dva neznámí muži, dojeli s ní k nedalekému lesíku na pražské výpadovce, kde si s ní sexuálně pohráli. Vyšetřování ukázalo, že výpověď byla jen dokonale sehranou partií s muži zákona. Dokonce i zranění ukazující na sexuální útok si způsobila sama.