VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českokrumlovsko

včera 14:10

Obyvatelé sídliště můžou do středy posílat připomínky k návrhu revita

Český Krumlov – Jako obývací pokoj pojal architekt Jaromír Kročák prostor centrálního prostranství na českokrumlovském sídlišti Za Nádražím. Bude na něm i vyvýšené pódium, které poslouží při společenských akcích.

včera 10:10

OBRAZEM: Závity ulit pokřtěny, jejich autorka chystá už třetí knihu

Český Krumlov - Svou druhou knihu, Závity ulit, pokřtila v českokrumlovském klubu Ántré spisovatelka Martina Málková. Po prvotině Dvojitý gambit představila autorka, která žije napůl v Praze a napůl v Českém Krumlově, druhou knihu.

11.8.2018

OBRAZEM: Krásné květinové vazby a církevní textilie ve zlatokorunském klášteře.

Zlatá Koruna - Od soboty do neděle 19. srpna je v klášteře ve Zlaté Koruně k vidění krásná výstava květinových aranží Flõres coeli (Květiny nebes). Kytice doplňují jedinečnou sbírku ornátů a církevních textilií z klášterních sbírek, které si můžete prohlédnout vůbec poprvé.

11.8.2018

Voda v Lipně se navzdory vedru zlepšila, už není nevhodná ke koupání

Českokrumlovsko – Sinice, chlorofyl-a, vodní květ, to všechno už měsíc překračuje při měřeních limitní hodnoty ve vodě u lipenské pláže.

11.8.2018

Kabelkový veletrh Deníku nabídne šaty od Dashy!

Český Krumlov – Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha, držitelka Ceny Thálie pro rok 2010, podpořila Kabelkový veletrh Deníku.

11.8.2018

Kam se můžete o víkendu vydat na bohoslužby na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Přehled víkendových bohoslužeb v regionu.

11.8.2018

Kde se můžete pobavit v sobotu a neděli na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na výstavu květin, divadlo, muziku či soutěž hasičských borců.

11.8.2018

Platí se přes virtuální parkovací hodiny

České Budějovice – S online kartou zaplatíte na dálku. Umí to virtuální parkovací hodiny.

11.8.2018

Maximum roje Perseid potrvá dvě noci

Jižní Čechy - Zakloňte hlavu a kochejte se podívanou, která se na nás řítí. Perseidy zaplní noční nebe jak v noci na pondělí, tak na úterý.

10.8.2018

OBRAZEM: Mladí sboristé z Hongkongu nadchli krumlovské publikum

Český Krumlov /FOTO, VIDEO/ - Úžasný zážitek si ze čtvrtečního koncertu hongkongského sboru YIP´s Children´s Choir music odnesli diváci, kteří si na závěr ovacemi vyprosili i přídavek. Sboristé zazpívali i česky, nastudovali píseň Stodola Pumpa.

10.8.2018

Zdravotníci měli ve vedrech napilno

Českokrumlovsko/ANKETA/ - Jihočeská záchranka měla extrémní počet výjezdů, ale pacienti krumlovské nemocnice vedra přežili bez úhony. Své si ale zakusil také personál.

10.8.2018

Ochlazení! Ale jen nakrátko

Jižní Čechy/ANKETA/ – Se studenou frontou, která postupuje od západu, přichází toužebně očekávané ochlazení a snad i déšť nebo aspoň přeháňky.

10.8.2018

Zuby pil vykoušou anděla a zvoničku

Ledenice – Zvuk pil se od středy rozléhá farskou zahradou v Ledenicích. Všechny stromy ale zůstávají na svém místě, piliny odlétávají jen od přivezených jedlových kmenů, které se tu postupně mění v sochy.

9.8.2018

Jak jsme žili: V Benešově nad Černou mívali i hokejový stadion

Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 10. srpna nahlédneme do historie sportovního života v Benešově nad Černou.

9.8.2018

OBRAZEM: Ohlédnutí za brložskou poutí

Brloh/VIDEO/ - S chutí Brložští po mši v kostele navzdory horkému létu vyrazili v neděli na pouť, kde pouťové atrakce zaplnily plac na návsi.

9.8.2018

Festival končí oslavou narozenin

Český Krumlov – Závěr Mezinárodního hudebního festivalu bude v sobotu patřit Česko – slovenskému večeru a bude oslavou stých narozenin našeho státu.

9.8.2018

Zloděj kradl v kempu

Český Krumlov - Krumlovská policie včera sdělila, že zloděj okradl turistku v jednom z kempů na Českokrumlovsku.

9.8.2018

Cyklisté nebudou muset mezi Černou v Pošumaví a Hůrkou po hlavní silnici

Černá v Pošumaví – Jet na kole za plného provozu přes hráz oddělující Lipno od tzv. malého Lipna, to je o zdraví. Silnice I/39 tu nemá chodníky a cyklistům nezbývá než jet po krajnici a nechat se předjíždět auty.

9.8.2018

Spor o řízení letiště v Budějovicích

České Budějovice – Letiště České Budějovice aktuálně řeší klíčovou otázku: Kdo a jak bude po otevření v roce 2020 na letišti řídit provoz? Do tendru letiště na poskytovatele letových služeb se totiž nikdo nepřihlásil. 

9.8.2018

OBRAZEM: Česko uctilo padlé hrdiny

Praha - Armádní speciál se třemi českými vojáky, kteří minulý týden padli při teroristickém úroku v Afghánistánu, ve středu přistál v Praze – Ruzyni.

8.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Vyšší Brod - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Vyššího Brodu.

8.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Velešín - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Velešína.

8.8.2018

OBRAZEM: Děti při táboře u strážníků na chvíli staly hasiči

Velešín - Oblíbený příměstský tábor – policejní akademii, kterou pro děti v létě pořádají českokrumlovští městští policisté, si děti skvěle užily.

8.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Horní Planá - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Horní Plané.

8.8.2018

Pořádného sumce ulovil rybář v lipenském jezeře

Lipensko - Nezapomenutelným zážitkem završil svoji dovolenou na Lipně Jaroslav Holub z Rokycan.

8.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Větřní - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Větřní.

8.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Kaplice - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Kaplice.

8.8.2018

Seniora hledaly v okolí chalupy, z níž odešel, čtyři desítky záchranář

Pořešín - Policisté a čtyři hasičské jednotky se sjeli v pondělí kolem 17. hodiny do Pořešína. O pomoc požádala žena, která postrádala svého třiaosmdesátiletého muže. Pohřešovala ho od 14.30 hodin.

8.8.2018

Děti zahraničních turistů si vyjely na Lipno a způsobily poplach

Frymburk - K záchranným akcím vyjíždějí v posledních horkých dnech policisté v regionu spolu s ostatními záchrannými složkami.

8.8.2018

OBRAZEM: Barevná skála je zajištěná na čtyřicet let, řekl znalec

Český Krumlov – Patnáct set tun odtěžené horniny a cena deset milionů korun, tak se dá shrnout výsledek bezmála tříměsíční sanace Barevné skály v Novém Spolí.

8.8.2018

VIDEO: Šlajsna pod Barevnou skálou je otevřená

Český Krumlov - Už žádné přenášení lodí! Jako první si čerstvě vyhrazenou sportovní propust neboli šlajsnu pod Barevnou skálou projel ve středu po osmé hodině ráno vodák na laminátové kánoi.

8.8.2018

OBRAZEM: Z Budějovic na Prahu? Kritický je Ševětín

Ševětín – Stavba dálnice uzavřela silnici I/3, řidiči musejí na objížďku.

8.8.2018

Pistoli v kabelce nenosí. Kabelkové šílenství potěší i prospěje

Jižní Čechy - Deník i letos připravuje tradiční Kabelkový veletrh, na který se mohou dámy těšit 5. září. Ženy, je nejvyšší čas provětrat své skříně a nepotřebné kabelky poslat dál. 

7.8.2018

Sprejer pomaloval nákladní vůz

Policie z Horní Plané sdělila, že sprejer v noci ze soboty na neděli poškodil nákladní vůz značky DAF v obci Pernek.

7.8.2018

Stifterovy pomníky budou mít repliky

Českokrumlovsko - Vznikají digitální dvojčata památníků Adalberta Stiftera v Benešově nad Černou a Horní Plané. Jejich modely bude možné vytvořit 3D tiskem.

7.8.2018

Jsou to hrdinové, reagují Jihočeši na smrt vojáků

Jižní Čechy – Osudná byla neděle pro trojici českých vojáků, dvojici Jihočechů. Po sebevražedném útoku atentátníka na východě Afghánistánu zemřeli 36letý Martin Marcin z Dívčic na Českobudějovicku, desátníci 28letý Kamil Beneš z Plané nad Lužnicí na Táborsku a 25letý Patrik Štěpánek z Plzně.

6.8.2018

Plavba se zastaví, kvůli suchu se zavře komora nad Orlíkem

České Budějovice, Orlík - Nová vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a hrází Orlíku nevydrží ani letos v provozu po celou sezonu. 

6.8.2018

Sbírka na dům vydala přes tři sta tisíc korun

Český Krumlov - Veřejná sbírka na pomoc ženě, jejíž dům zachvátil požár od hořícího sousedního hotelu, skončila.

6.8.2018

Zloděj vykradl automobil na čerpací stanici

Lipno nad Vltavou - Zloděj okradl majitele vozu na čerpací stanici nedaleko Vyššího Brodu.

6.8.2018

Kdosi ukradl dřevo v Kájově

Zloděj ukradl v době od 30. července do 2. srpna devatenáct kubíků dřeva ze skladu jedné firmy v Kájově.

AKTUALIZUJEME
6.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Českokrumlovsko - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou vašeho města.

5.8.2018

Obrazem - Španělský klavírista si rozumí s Janáčkem

Český Krumlov - Páteční koncert Mezinárodního hudebního festivalu v Zámecké jízdárně byl věnován členům Klubu přátel MHF Český Krumlov.

5.8.2018

OBRAZEM: V Chlumě uspořádali slavnosti

Chlum nad Malší - Tradičně jako každou první sobotu v srpnu se v Chlumě nad Malší uskutečnily slavnosti, které organizoval místní sbor dobrovolných hasičů.

4.8.2018

Nenechte si ujít procházku městem s Helenou Braunovou!

Český Krumlov – Projekt Kateřiny Šedé nazvaný Unes-co budí u obyvatel Českého Krumlova vášně. Způsob bydlení účastníků projektu nemá mnoho společného se skutečným životem Krumlováků.

4.8.2018

Kaipan – to byla láska na první pohled

Podesáté se do Českého Krumlova sjeli milovníci českých sportovních vozů značky Kaipan.

4.8.2018

Dům byl sice zamčený, ale zloděj si klíč našel

Vyšný - Někdo si vyhlédl k lupu dům ve Vyšným a i když byl dům zamčený, zloděj si v pohodě odemkl klíčem. Jak je to možné? Majitelé zamkli, klíč ale nechali v blízkosti domu. To se zloději náramně hodilo. Do domu se tak 1. srpna dostal bez násilí.

4.8.2018

Užijte si hvězdy i prohlídku hradu

Rožmberk nad Vltavou – Hudební festival Hrady CZ ovládá od pátku 3. srpna Rožmberk. Areál se dvěma pódii sem i tuto sobotu 4. srpna přiláká stovky, možná tisíce lidí.

4.8.2018

Kam se můžete o víkendu vydat na bohoslužby

Českokrumlovsko - Přehled víkendových bohoslužeb v okrese Český Krumlov.

4.8.2018

Chleba jak za starých časů voní vždy v pátek v Petráškově Dvoře

Český Krumlov – Lákavá vůně čerstvě pečeného chleba se tento pátek nesla, jako nyní každý pátek, z hospody Petráškův Dvůr nedaleko Českého Krumlova. Z pravé, festovní, poctivě vybudované pece, kterou převzal po svém dědečkovi, vytahoval horké pecny Milan Šebesta.

3.8.2018

Děti na táboře vodních záchranářů dostávají do těla

Dolní Vltavice - Na dvoudenní bivakování venku se v pátek vydaly děti, které v těchto dnech prožívají letní tábor s českokrumlovskými vodními záchranáři u jejich základny v Dolní Vltavici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT