VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českokrumlovsko

12.3.2018

Chřipková epidemie slábne, ale pokračuje

Jižní Čechy - Před měsícem byly poloprázdné třídy, teď školáků chybí jen pár. Za poslední týden klesla nemocnost u školních dětí o osm procent. U seniorů ale stále lehce stoupá.

12.3.2018

Město Kaplice Krampus show již nedotuje

Kaplice – Kamenné sklepení bývalého pivovaru na náměstí opět dýchá tajemnem. Na čas se tam zabydleli rohatí démoni se svítícíma očima, jež budí hrůzu. 

12.3.2018

Z kulichů jsme se vysvlékli do triček

Jihočeský kraj - Začátek března byl teplotně silně podprůměrný, zatímco závěr uplynulého týdne naopak nadprůměrný.

11.3.2018

OBRAZEM: Borci Chlumského biatlonu pádili na prkýnkách různého druhu

Chlum/VIDEO/ – Sportovní zápolení zhruba šedesáti borců Chlumského biatlonu přilákalo v sobotu do sportovního areálu Na Cihelně plno lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí.

11.3.2018

OBRAZEM: Tygr Rocky oslavil v táborské zoologické zahradě sedmé narozeniny

Tábor – Všechno nejlepší…! Jeden z nejobletovanějších obyvatel zoologické zahrady na Větrovech, tygr Rocky, prožil v sobotu svůj významný den.

11.3.2018

Hledejte poklad v krumlovských klášterech

Jižní Čechy – Jarní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Za sebou už je mají děti na Jindřichohradecku a Písecku, nyní končí školákům na Prachaticku, Strakonicku a Táborsku. A od pondělí přijdou na řadu poslední dva jihočeské okresy – České Budějovice a Český Krumlov.

10.3.2018

OBRAZEM: Ženy v Plané oslavily svůj svátek dámskou jízdou

Horní Planá - Dámy v Horní Plané při oslavě svého svátku nezůstávají sedět doma. Naopak, oslavu Mezinárodního dne žen, který pro ně v sále tamního Kulturního a informačního centra pořádá Zájmový klub žen, si hledí náležitě užít.

10.3.2018

OBRAZEM: Čápi přilétají, jaro je tady

Českobudějovicko - Do Zoo Hluboká v pátek přiletěl čáp. V sobotu dopoledne nejspíš ještě baštil na polích, po poledni už spokojeně seděl v hnízdě.

10.3.2018

Žurnalistika je služba, ne exhibice, říká v rozhovoru pro Deník Pavlína Wolfová

/ROZHOVOR/ „Žurnalista by měl být zvídavý. A zvědavý. Umět se zeptat, umět poslouchat. A nezapomínat, že dělat noviny je služba, a ne exhibice,“ říká manažerka časopisů Vltava Labe Media, novinářka Pavlína Wolfová.

10.3.2018

Český Krumlov plánuje, že už v květnu pro auta zavře pěší zónu

Český Krumlov – Úplně bez aut, s výjimkou vozidel obyvatelů centra a záchranných složek, by už o této letní sezóně mohlo být historické jádro Českého Krumlova. 

10.3.2018

OBRAZEM: Krumlovský kroužek krasobruslení si užil karneval ledě

Český Krumlov - Liška, levhart, Elsa a spousta dalších zvířat a postaviček se proháněla po ledě českokrumlovského zimního stadionu.

10.3.2018

Rozhlednu Hýlačka nově zdobí stříbro

Tábor – Do pohnuté historie rozhledny Hýlačka přibyla stříbrem zdobená nová kapitola. Oblíbený turistický cíl na Větrovech obsadil druhé místo v celoroční soutěži o Nejoblíbenější rozhlednu České republiky. 

10.3.2018

Přestaví v Hradci hvězdárnu ze svého?

Jindřichův Hradec - Čtyřicet milionů bez daně. Tolik činí odhadované náklady na kompletní rekonstrukci a rozšíření jindřichohradecké Hvězdárny profesora Františka Nušla, do které se v letošním roce měl pustit městský úřad.

10.3.2018

Kam se můžete vydat na bohoslužby na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Přehled víkendových bohoslužeb.

10.3.2018

Šance na záchranu trvala jen pár minut

České Budějovice/ROZHOVOR/ - Orlická přehrada není rybník ani Lipno. To si neuvědomují bruslaři, když se projíždějí po zamrzlé hladině. Bruslení po tenkém ledě bylo pro muže z Kolína osudné. Šest dní trvalo, než jeho tělo našli pod ledem policejní potápěči.

9.3.2018

Cesta pod Barevnou skálou je zavřená, preventivně

Český Krumlov – Betonové zátarasy a páska s varováním „Lesy ČR – Vstup zakázán“ čekají na ty, kdo by chtěli projet nebo projít v Novém Spolí pod Barevnou skálou.

9.3.2018

OBRAZEM: Krumlovští učni na soutěži seznamovali žáky ZŠ s řemeslem

Český Krumlov, Chvalšiny - První ročník soutěže Parťáci spustilo Středisko praktického vyučování při Středním odborném učilišti Český Krumlov.

9.3.2018

Za svou práci pro druhé získaly pečovatelky čtyři hvězdy

Vodňany - Čtyři hvězdy z pěti získala pečovatelská služba ve Vodňanech prostřednictvím certifikátu Značky kvality, který uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České Republiky.

8.3.2018

Krumlovští radní schválili metlu na reklamní smog v centru města

Český Krumlov – Neestetické stojany plné laciného zboží, reklamy a cedule na fasádách, oknech a chodnících před obchody řeší nový tržní řád. Nebude to najednou, ale přeplácané stojany a přebytečné reklamy by měly z ulic historického centra Českého Krumlova postupně mizet.

8.3.2018

OBRAZEM: Cestovatelská neděle se třemi legendami sklidila velký úspěch

Český Krumlov - Na tom, že by bylo pěkné podobnou akci pravidelně opakovat, se shodli četní návštěvníci, kteří si nenechali ujít výjimečnou cestovatelskou besedu, kterou uspořádala společnost CMU v Zámecké jízdárně.

8.3.2018

Jak jsme žili: Sokolové v Křemži cvičili, lyžovali a byli i na sletu

Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v pátečním tištěném vydáni vašeho regionálního Deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

8.3.2018

Od nehody u Nažidel uplynulo přesně patnáct let

Nažidla - Před patnácti lety, 8. března 2003, se stala u Nažidel na Českokrumlovsku havárie patrového autobusu, při níž zahynulo 19 lidí a 34 bylo zraněno.

8.3.2018

S přihláškou na letní tábory neotálejte. Rychle se plní

Jižní Čechy – Přestože sotva skončily jarní prázdniny, rodiče již musejí vymýšlet program pro své ratolesti na letní volno. Pokud chtějí vyslat dítě na letní tábor, měli by si pospíšit. Míst kvapem ubývá a některé tábory již hlásí plno.

7.3.2018

Na světě je další návrh renovace náměstí v Horní Plané

Horní Planá - Náměstí v Horní Plané dostane modernější podobu. Tvůrci studie vzali v potaz připomínky občanů a tak vznikl nový návrh.

7.3.2018

OBRAZEM: Chodníky Benešova mostu se zavírají

Český Krumlov/VIDEO/ - Tesaři ve středu dopoledne na most Edvarda Beneše v Českém Krumlově začali instalovat zábrany na chodníky, které tu zůstanou až do rekonstrukce mostu.

7.3.2018

OBRAZEM: Na Budějovické křižovatce v Táboře už je těsněji

Tábor – Na křižovatce mezi ulicemi Budějovická, Husova a Bílkova v Táboře musejí v současnosti řidiči prokázat více pozornosti, trpělivosti i ohleduplnosti vůči chodcům.

7.3.2018

Před rokem decimovala chovy ptačí chřipka

Jižní Čechy – Na téměř desítce míst v jižních Čechách se loni v lednu a únoru museli chovatelé vyrovnat s ptačí chřipkou.

6.3.2018

V pravidelném středečním seriálu představíme další děti z českokrumlovska

Český Krumlov - I tento týden najdete ve středečním tištěném vydání Českokrumlovského deníku fotografie dětí ze školky, tentokrát to bude MŠ Plešivec, která patří mezi ty velké krumlovské školky. V novinách budou obě třídy s předškoláky.

6.3.2018

Rybníky i potoky zamrzly, ale rybáři jsou v klidu

Českokrumlovsko – To už tu dlouho nebylo, aby se všechny vodní plochy zasklily – jak říkají rybáři.

5.3.2018

Povodí Vltavy a obce hlídají ledy na řekách

Českokrumlovsko - Led na Vltavě a potocích zatím drží a Malše místy promrzla téměř až ke dnu.

5.3.2018

Učňů bude zase málo, ač by práci měli jistou

Český Krumlov – Na krumlovském učilišti už mají spočítané přihlášky. Ani ne deset truhlářů, tři zedníci a jeden klempíř, tolik učňů, nepřibudou-li do konce školního roku další, by mělo začít po letních prázdninách zahájit studium na českokrumlovském Středním odborném učilišti.

5.3.2018

OBRAZEM: Silniční zákon sice auta na ledě neřeší, řidičům ale hrozí pokuta

Horní Planá – Nic jiného než dávat přednost v jízdě jednomu autu za druhým nezbývalo o víkendu bruslařům na zamrzlém Lipně.

5.3.2018

OBRAZEM: Frymburk zavalilo tolik bruslařů, že ani sanita neprojela

Frymburk – Hlava na hlavě, jinak to ani nazvat nejde. Bruslaři využili letošní poslední mrazivý víkend naplno.

5.3.2018

OBRAZEM: Při recitaci došlo i na slzy, diplom ale nakonec dostali všichni

Český Krumlov - Velké nervy zavládly v pátek po obědě se na českokrumlovské ZŠ T. G. Masaryka, konalo se školní kolo recitační soutěže a pro mnohé z účastníků to bylo vůbec poprvé, co veřejně předstoupili před publikum a porotu.

3.3.2018

Ženisté ukončili výcvik v Boleticích

Boletice - V pátek skončil výcvik jednotek 151. ženijního praporu Bechyně v boletickém výcvikovém prostoru. Zúčastnilo se ho 250 vojáků s více než 40 kusy techniky.

3.3.2018

OBRAZEM: Táborská zoologická zahrada se rozrostla o šest mláďat emu hnědého

Tábor – Zoologická zahrada v Táboře se těší z prvních letošních přírůstků. Poprvé se zde podařilo odchovat mládě emu hnědého, v odchovně se jich nyní prohání hned šest. Nemusí to však být konečný počet, protože v líhni jsou ještě další vejce.

2.3.2018

Šoféři aut riskují proboření do lipenského jezera

Lipensko - I když to nikdo nepovolil, led Lipna teď slouží i jako silnice. Někteří řidiči neznalí poměrů si počínají tak, že se pod jejich auty může prolomit led.

2.3.2018

OBRAZEM: Nebojte se ozbrojenců v lese, to jsou jenom nadšenci military airsoft

Kaplice/ROZHOVOR/ – Pokud v přírodě narazíte na lidi s vojenskou výstrojí a zbraněmi, nepropadejte hned strachu a panice. To si jenom nadšenci „hrají na vojáčky“.

1.3.2018

Jak jsme žili: Lidé v Českém Krumlově v zimě rádi obouvali brusle či lyže

Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního Deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

1.3.2018

Běžkařský unikát se v sobotu koná ve Frymburku

Frymburk – Na běžkařský unikátní závod v klasickém stylu s převýšením 0 metrů mohou milovníci bílé stopy vyrazit v sobotu ráno do Frymburku.

1.3.2018

Další domky vyrostou v Kaplici Samotách

Kaplice - Ve středu 28.2. byl poslední den, kdy mohli soukromí investoři projevit zájem o koupi lukrativního pozemku v blízkosti Kaplice.

1.3.2018

Parkování v centru Budějovic podražilo

České Budějovice - Ceny za parkování v Českých Budějovicích rostou. Nové parkovací automaty, které pracují s jinými tarify a netisknou parkovací lístky, se instalují po Pražském předměstí už v celém širším centru.

1.3.2018

Mrazy pozvaly bruslaře na řeky a rybníky

Jižní Čechy/ANKETA/ – Po silných mrazech v minulých dnech se objevili bruslaři i na přírodních ledových plochách.

1.3.2018

OBRAZEM: Opravují stíhačku z Tmavomodrého světa

Jindřichův Hradec – Rozsáhlou renovaci válečné stíhačky Spitfire, která si zahrála ve filmu Svěrákových, zahájil Klub historie letectví z Hradce.

1.3.2018

Někdo chce otrávit psy návnadou

České Budějovice – Pokus o otravu psa na své zahradě zmařila 12. února bdělá majitelka, která mu otrávenou návnadu vytáhla z mordy. Neznámý psí zabiják chtěl psa usmrtit látkou k hubení myší a potkanů schovanou v uzenině. Ne vždy to ale dopadne takto šťastně.

28.2.2018

Tradice vorařství na Vltavě míří na seznam UNESCO

Českobudějovicko – Dřevo, ale sýry z Třeboňska nebo pivo z Budějovic se v minulosti přepravovaly vory po Vltavě.

28.2.2018

Lidem bez domova se pomoci v mrazech dostane, chybí ale boty

Český Krumlov – Lidé bez domova to mají v zimě těžké, obzvlášť udeří-li silné mrazy jako v těchto dnech. V ošacovacím středisku Českého Červeného kříže (ČČK) nával tuto zimu ale nemají.

28.2.2018

Opraví „židovskou“ uličku a muzeum s cukrárnou

Slavonice - Mezi největší investice, na které se letos chystají ve Slavonicích, patří mimo jiné dokončení náročných úprav ulice Jana Švermy.

27.2.2018

V Horní Plané otevřeli další čtyři kilometry bruslařské dráhy

Horní Planá - Led na Lipně dál sílí, má už téměř 20 cm, a správci bruslařské dráhy v Horní Plané v úterý prohrnuli další, čtyřkilometrový úsek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT