VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českokrumlovsko

30.4.2018

OBRAZEM: Ať žije první máj! Znělo Rožmitálem na Šumavě

Rožmitál na Šumavě /VIDEO/ - Budovatelské písně se nesly v sobotu ráno Rožmitálem na Šumavě a svolávaly místní k účasti na prvomájové manifestaci pracujícího lidu.

30.4.2018

Anifilm: Psí ostrov a 3D Animace

Třeboň – V úterý 1. května začíná v Třeboni mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm.

30.4.2018

Neměli bychom za vjezd do centra platit nic, říká Krumlovačka

Český Krumlov – Jedno auto za dvacet vteřin vjíždí do pěší zóny v centru města, jak vyplynulo z loňské dopravní studie. Město proto chtělo od 1. května vjezd zásadně omezit mezi 10. a 16. hodinou. To ale vyvolalo vlnu nevole, zejména mezi zdejšími podnikateli, a tak se rada rozhodla platnost posunout na říjen.

30.4.2018

OBRAZEM: Kvilda se změnila v bitevní pole

Kvilda - Události druhé světové války si připomněli Kvildští.

30.4.2018

OBRAZEM: V Lomu se už popáté ujaly vlády všemocné čarodějnice

Lom u Tábora – Když se vydáte v dnešních dnech na výlet asi pět kilometrů od Plané nad Lužnicí, překvapí vás rázem téměř pohádková vesnice.

29.4.2018

Mladý muž zkolaboval ve Vyšším Brodě

Vyšší Brod - V krajské nemocnici je od soboty hospitalizován pacient, který zkolaboval v sobotu odpoledne ve Vyšším Brodě.

29.4.2018

OBRAZEM: Království lesa Lipno zahájilo sezonu

Lipno nad Vltavou - V lipenském rodinném zábavném parku Království lesa bylo v sobotu po zimní přestávce náramně živo. Park slavnostně zahájil letní sezónu.

29.4.2018

Kouzelný Krumlov: Vytočené kláštery zaplavila keramika

Český Krumlov – V jednu velkou hrnčířskou dílnu pod širým nebem se proměnil v sobotu dvůr českokrumlovských klášterů v rámci Kouzelného Krumlova.

29.4.2018

OBRAZEM: Julie z Husince má titul Mladý hrdina

Husinec – Dvanáctiletá Julie Dolejšová z Husince zabránila téměř jisté nehodě a zachránila tak svého čtyřletého bratra Šimona. Když ho ve středu 4. dubna vedla tak jako každý den do mateřské školy, brášku málem srazilo auto.

28.4.2018

Kolona jeepů objížděla pomníčky padlým americkým vojákům

Zdíky – Místa, kde v regionu přišli během 2. světové války o život američtí piloti a vojáci, uctili v sobotu tradiční jízdou členové českobudějovického klubu Veteran Army Vehicles.

28.4.2018

Krumlovští zastupitelé dali sto tisíc projektu UNES-CO

Český Krumlov - Žádná řežba, ale poklidná, ač více než hodinová debata se vedla na čtvrtečním zastupitelstvu, které schválilo příspěvek sto tisíc korun na katalog UNES-CO. Ty půjdou na českou verzi katalogu. Projekt Kateřiny Šedé bude reprezentovat Česko na mezinárodním bienále architektury v Benátkách.

28.4.2018

Krumlov se proměnil v Kouzelný a má náměstí Lásky

Český Krumlov - Až do úterý 1. května se Český Krumlov převlékl do kouzelného hávu a oživá tradičními oslavami příchodu jara a měsíce lásky. Proměnil se v Kouzelný Krumlov a nabízí bohatý program pro malé i velké.

28.4.2018

Jaro s sebou přináší výzvu od myslivců: buďme k přírodě co nejšetrněji

Táborsko - Probudivší se jaro přináší myslivcům další povinnosti v péči nejen o zvěř i ostatní živočichy v přírodě.

28.4.2018

OBRAZEM: Pálava vyplula poprvé po Vltavě

Hluboká nad Vlt. – Osobní loď Pálava pro 35 osob, kterou společnost Jihočeská plavební koupila letos v březnu, v pátek poprvé vyplula po Vltavě z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou.

28.4.2018

OBRAZEM: Filmová akademie ocenila režiséra Františka Filipa

Písek – Filmová akademie Miroslava Ondříčka (FAMO) v Písku pozvala písecké zastupitele na prohlídku svých prostor. Při této příležitosti navštívil školu také známý režisér, čerstvý držitel Ceny Thálie a písecký rodák František Filip, který byl jmenován čestným členem umělecké rady FAMO v Písku.

28.4.2018

Kam se můžete o víkendu vydat na bohoslužby

Českokrumlovsko - Přehled bohoslužeb na Českokrumlovsku.

28.4.2018

V neděli se ohřejeme. Má být až 29 °C

Jižní Čechy – Rozkvetlé sady stromů mohou teď lidé spatřit na mnoha místech regionu. Slunečné počasí s teplotami nad 20 °C přírodě jednoduše svědčí. Další takový krásný den nás navíc čeká už v neděli.

27.4.2018

EXKLUZIVNĚ: Sportovní halu brání pět tisíc podpisů

České Budějovice - Přes pět tisíc podpisů je shromážděno pod peticí, která brání současnou Sportovní halu ve Stromovce v Českých Budějovicích před zbouráním.

27.4.2018

V Letech se diskutovalo o podobě nového památníku na místě vepřína

Lety - "Jsem rád, že stát konečně prasečák vykoupil. Chtěl bych, aby místní lidé věděli, že necítíme žádnou zášť k obci, jak by si někdo mohl myslet, když jsme tu s aktivisty z Konexe blokovali vstup do prasečí farmy," uvedl za pozůstalé po obětech letského romského tábora Josef Miker ve středu 25. dubna na veřejné debatě v kulturním domě v Letech na Písecku. Účastníci debaty na téma podoby nového památníku, kterou pořádalo Muzeum romské kultury, tu zaplnili celý sál.

27.4.2018

OBRAZEM: Podivuhodným průvodem zahájili gymnazisté Kouzelný Krumlov

Český Krumlov /VIDEO/ - Rozruch způsobili v pátek dopoledne studenti českokrumlovského gymnázia v ulicích Českého Krumlova.

27.4.2018

OBRAZEM: Čarodějnický průvod z MŠ Vyšehrad vyrazil do města

Český Krumlov /VIDEA/ - Vystrašit kolemjdoucí a hlavně přivolat všechny čarodějnice z okolí na pondělní slet, to si naplánovaly děti z krumlovské MŠ Vyšehrad.

27.4.2018

Poznávací vycházka zavedla zvídavce na hradiště Stržíšek

Brloh - Na tajemné hradiště Stržíšek zavedli před několika dny zájemce organizátoři akce z brložské knihovny a Správy CHKO Blanský les.

27.4.2018

Dům gobelínů představí dílo Jaroslavy Pešicové

Jindřichův Hradec – Jaroslava Pešicová. Tak zní jméno jedné z jindřichohradeckých legend tapiserie a textilnictví vůbec. A právě díla této autorky, která zemřela v roce 2015, se už od soboty představí v podobě výstavy v prostorách jindřichohradeckého Domu gobelínů.

27.4.2018

Jak jsme žili: Připomeňte si prvomájové průvody v Kaplici

Kaplice - O prvních májích se v kaplických městských kronikách až do roku 1968 psalo dost sporadicky, říká historický badatel Pavel Mörtl.

27.4.2018

Pozor na místní přízemní mrazíky

Jižní Čechy – Ač předpověď pátečních nočních teplot říká, že naměříme 5 až 2 °C, přesto se mohou místy vyskytnout přízemní mrazíky.

27.4.2018

OBRAZEM: Hradba vyrostla na Lipensku

Lipensko - Na Lipensku v těchto dnech končí největší cvičení záložáků v dějinách armády Hradba 2018. Účastní se ho 1400 žen a mužů ze 14 pěších rot. 

27.4.2018

Pozor, čarodějnice už brzy přiletí i na jih

Jižní Čechy - Jsou noci, kdy temné síly mají velkou moc. Takovou je Valpuržina noc z 30. dubna na 1. května, kdy se udržuje tradice pálení čarodějnic neboli bosorek, které létají na koštěti.

26.4.2018

EXKLUZIVNĚ: Porotcům chutnaly obyčejné věci, třeba sádlo

České Budějovice – Zapomeňte na iberské salámy či parmské šunky. Favority soutěže o získání titulu Chutná hezky Jihočesky jsou v posledních letech regionální výrobky.

26.4.2018

Barevná skála je podle znalce na pátém stupni z pěti

Český Krumlov - Barevná skála u Vltavy v Novém Spolí je v tragickém stavu, říká soudní znalec v oboru geologie Jiří Růžička.

26.4.2018

OBRAZEM: Přístroje za miliony hodnotí najednou až tisíc položek

České Budějovice – Nové přístroje za více než 24 milionů korun posunuly nyní vědce z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR (BCAV) mezi evropskou i světovou špičku ve výzkumu metabolismu – látkové přeměny.

26.4.2018

OBRAZEM: Banánovky knih vozili na náměstí dodávkou

České Budějovice – Ve středu 24. dubna začal Literární festival Literatura žije!, který zahajuje tradičně sbírka knih Pošli knihu dál. Odnést si odtud můžete, kolik knih chcete.

26.4.2018

Písek bude mít chytré autobusové nádraží

Písek – Kdo někdy jezdil hromadnou dopravou, určitě to zná. Přiběhnete na nádraží na minutu přesně v čas odjezdu a autobus nikde. Už odjel? Ještě nejel?

26.4.2018

Počasí: Po teplém Markovi zazebe

Jižní Čechy – Po teplém Markovi záhy zebe. To platí.

26.4.2018

Motorka dává pocit svobody. Někdy se za ni ale platí životem

Jihočeský kraj – Jihočeši milují svištění větru na silnicích. Nejlépe na silné motorce.

25.4.2018

EXKLUZIVNĚ: Kopie v originálních rámech. Hamiltonova plátna jsou už zase doma

Hluboká nad Vltavou - Osmdesát let trvalo, než se velká plátna vrátila, i když jen jako kopie, domů na zámeček Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

25.4.2018

OBRAZEM: Studenti zdrávky zahráli dětem ze školky vlastní hru

Český Krumlov/VIDEO/ - Premiéru vlastní loutkové hry sehráli dětem z MŠ Tavírna studenti 3. ročníku oboru Sociální činnost z krumlovské „zdrávky“.

25.4.2018

Literární trolejbus, sbírka a haiku

České Budějovice – Přes čtyři tisíce kusů letos lidé věnovali do sbírky Pošli knihu dál, která se stala oblíbenou součástí literárního festivalu Literatura žije.

25.4.2018

Krýzovy jesličky se představí ve své původní podobě

Jindřichův Hradec – Při restaurování jesliček bylo zjištěno, že současné uspořádání i barevnost betlému neodpovídá původnímu stavu.

25.4.2018

Zavřít kvůli uvolněné skále Vltavu? Ani náhodou, říkají půjčovny lodí

Český Krumlov – Za havarijní označil soudní znalec na pondělní schůzce zástupců města, Lesů ČR a dalších členů pracovní komise stav Barevné skály v Novém Spolí v Českém Krumlově. Uvolněná část skály proto půjde co nevidět k zemi.

24.4.2018

EXKLUZIVNĚ: U řeky Otavy budou stát mužové „Října“

Písek - Definitivní podobu soch z písku uvidí obyvatelé a návštěvníci města 11. května. To bude zahájena tradiční letní akce, letos poprvé pod názvem Pískoviště.

24.4.2018

OBRAZEM: Had vůbec není slizký, divila se Andrea

České Budějovice – Bojíte se hadů? Pak trpíte ofidiofobií. V úterý se jí na budějovickém náměstí zbavilo několik lidí.

24.4.2018

Dálnice se má u Českých Budějovic začít stavět na podzim

České Budějovice – Stavba dálnice D3 u Českých Budějovic začne na podzim. Takový slib zazněl v pondělí 23. dubna 2018 z úst zástupců Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) v Českých Budějovicích při jednání se starosty z regionu. Podle ředitelky regionálního pracoviště ŘSD Vladimíry Hruškové by pak stavba od Úsilného přes Hodějovice až po Třebonín měla být hotova do čtyř let.

24.4.2018

Nová technologie může v Písku zlevnit stočné

Písek – Město na Otavě si brzy připíše další prvenství v České republice. Tentokrát půjde o ekologické využití kalů a biomasy, které bude muset v příštích letech řešit každá obec.

24.4.2018

Je nenápadná. Ale stovky let díky ní proudí voda na zámek

Hluboká nad Vltavou – Roky kolem tohoto domu stojícího v těsné blízkosti plovárny jezdí zejména obyvatelé místní části Zámostí s otázkou, co se v něm skrývá. Vědí jen, že tady v Podskalí stojí roky a že přežil nejednu povodeň. V sobotu měli díky Mezinárodnímu dni památek možnost do domu nakouknout.

24.4.2018

Do víkendu budou teploty klesat

Jižní Čechy – Jedna studená fronta přes naše území přešla a hned ve stťedu přijde další.

24.4.2018

Na očkování je teď nejvhodnější doba

České Budějovice – Zápal mozkových blan, vysoké horečky nebo zvracení. To jsou jen některé příznaky klíšťové encefalitidy. Předejít se této nemoci dá očkováním, na které je podle odborníků teď ideální čas.

23.4.2018

Daroval kostní dřeň. Pocit, že někomu zachránil život, je prý skvělý

Besednice – Šance zachránit někomu život, to byl důvod, proč se Stanislav Blecha (30) z Besednice zapsal před pár lety do Českého národního registru dárců dřeně.

23.4.2018

OBRAZEM: Díky brigádníkům okolí kostela sv. Mikuláše v Boleticích prokouklo

Boletice - Motorové pily, hrábě a další nářadí si přivezli brigádníci v sobotu na jarní brigádu v okolí boletického kostela sv. Mikuláše.

23.4.2018

Chlumáci pořádali Chlu-chlu, charitativní běh. Někteří to vzali přes řeku

Chlumec /VIDEO/ - Retro dresy à la Emil Zátopek, buzoly a libovolná trasa, tak by se dal shrnout první ročník dezorientačního běhu CHLU-CHLU, závodu s charitativním posláním, který na sobotu odpoledne připravil spolek Chlumáci. Startovalo se po poledni v Chlumci, končilo o devět kilometrů dál v Chlumu u Křemže.

22.4.2018

Spolužáci mi občas říkají Robocop

Jindřichův Hradec – „Ty jsi tak trochu jako Robocop, ne?“ ptali se prý spolužáci Jonáše Kešnara ve chvíli, kdy se jim ukázal se svou novou elektronickou protézou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT