VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českokrumlovsko

27.2.2018

V seriálu Naši předškoláci představíme děti z MŠ Za Soudem

Českokrumlovsko - I tento týden najdete ve středečním tištěném vydání Českokrumlovského deníku fotografie dětí ze školky, tentokrát to bude MŠ Za Soudem, která patří mezi menší krumlovské školky, protože má dvě třídy. 

27.2.2018

Českokrumlovský rozvojový fond má nového ředitele

Český Krumlov – Výběrové řízení po třech měsících skončilo, Českokrumlovský rozvojový fond (ČKRF) má nového ředitele. Pozici, která byla nově vytvořena, obsadí Ing. Petr Troják. Nastoupit má 1. dubna.

27.2.2018

ANKETA: Vyberte nejhezčí masopust

Jižní Čechy - Masopustní veselí skončilo. Redakce Deníku vybrala jedenadvacet nejvydařenějších oslav v kraji a vy můžete hlasovat o tu nejlepší masopustní taškařici. Své hlasy posílejte do 28. února do 12 hodin. Podpořte vaše maškary!

26.2.2018

OBRAZEM: Lipno o víkendu zavalili bruslaři

Lipno - Led na Lipně přes noc na pondělí zesílil na 19 centimetrů, bruslaři tak na jezero mohou vyrazit s posvěcením ledařů. O víkendu jich tam, byť na vlastní nebezpečí, byly davy.

26.2.2018

OBRAZEM: Kde stavět ve Vyšném a kde ne, řešilo se s občany na úřadě

Český Krumlov – Tlak na město, pokud jde o možnost stavět ve Vyšném a v bývalých kasárnách individuální i hromadné bydlení, sílí, ale regulační plán, který tam platí, nedovoluje ani větší stavební úpravy v místech, kde dnes stavět možné je.

26.2.2018

Sportovka slibuje vetší pohodlí divákům

České Budějovice - Není nutné bourat starou halu ve Stromovce a lze tak ušetřit nemalé peníze. To je jeden ze závěrů nezávislého posudku, ve kterém hodnotí připravovanou velkou investici města České Budějovice volejbalový fanoušek František Postl. Materiál hodnotí plán radnice postavit ve Stromovce novou víceúčelovou halu namísto té dnešní. Stavět se má začít v létě.

26.2.2018

Ester Ledecká má helmu od Jihočecha

Prachatice – Svůj drobný podíl na zlatých olympijských medailích Ester Ledecké a bronzu Evy Samkové mají i Prachatice díky Petru Šimákovi, majiteli Slim Grafix Praha.

26.2.2018

Nejčastější chyba? Lidé si myslí, že psovi někdo nahrál do hlavy češtinu

Brloh u Drhovle/ROZHOVOR/ – V červnu to budou dva roky, kdy se psycholog psů, autor několika knih a zakladatel azylu pro velké problémové psy Rudolf Desenský přestěhoval i se svou početnou smečkou do Brlohu nedaleko Drhovle na Písecku.

25.2.2018

Největší mráz udeřil v Pohoří, chladno bude do pátku

Jižní Čechy – Nejnižší teplotu nedělní noci a rána naměřili jihočeští meteorologové v Pohoří na Šumavě, kde bylo minus 19 stupňů.

25.2.2018

Do modernizace Temelína letos ČEZ investuje skoro miliardu

Temelín – Pod drobnohledem Státního úřadu pro jadernou bezpečnost jsou pracovníci Jaderné elektrárny Temelín (JETE). Připravují se na obnovu licence jaderného zařízení.

25.2.2018

Oltáře se vrátily, ale kam s nimi

Písek – Kostel Nejsvětější Trojice byl roku 1576 zbudován ve značné části z prostředků píseckých měšťanů ve slohu doznívající pozdní gotiky a s některými renesančními prvky.

24.2.2018

OBRAZEM: Piráti, šneci nebo kostlivec mířili na křemežskou radnici

Křemže - Do kostýmů a masek se v sobotu oblékly děti až po ty nejmenší a vydaly se s rodiči do sálu radnice v Křemži na oblíbený dětský karneval.

24.2.2018

OBRAZEM: Na přástky a za řemesly si můžete zajít ke klariskám

Český Krumlov - Tak trochu jako za starých dob to o tomto víkendu vypadá v českokrumlovských klášterech. Ve Velkém sále a seminární místnosti se zabydlely lektorky ručních prací a potichu tam vrčí kolovraty.

24.2.2018

OBRAZEM: Hasiči pomohli vyprostit psa zaklíněného pod chodníkem

Jarošov nad Nežárkou - Profesionální hasiči pomáhají zachraňovat nejenom lidské životy.

24.2.2018

Zaměstnancům dávají vitamíny

Jižní Čechy – Očkování, dostatek ovoce a vitaminů. Tak se snaží na jihu bojovat proti chřipce. Epidemie region sužuje už více než měsíc. Ačkoliv tento týden počet marodů s akutními respiračními onemocněními klesl o jeden a půl procenta, chřipková epidemie na jihu Čech stále trvá.

24.2.2018

V sobotu si můžete zajít na zabijačkové hody nebo s dětmi na karneval

Českokrumlovsko - Českokrumlovské kláštery nabízejí přástky u klarisek, v sobotní nabídce Krumlovska je i muzika.

24.2.2018

Parkovací oprávnění pro lékaře a ošetřovatele

České Budějovice – Rada města schválila změnu ceníku parkovacích zón.

24.2.2018

Kam se můžete vydat na bohoslužby o víkendu

Českokrumlovsko - Přehled bohoslužeb v okrese Český Krumlov a blízkém okolí.

24.2.2018

Lyžovačka je ideální, s bruslením na ledě opatrně

Českokrumlovsko – Pokud nemůžete odolat bruslení na Lipně, můžete se vydat třeba do Horní Plané. Ovšem bruslení je na vlastní nebezpečí, i když jsou tam připravené dva umetené ovály a hřiště. Led tam měl podle čtvrtečního měření 10 až 12 cm a při současném mrazu by měl být jeho stav dostatečný. Hřiště má velikost 35 x 70 m, ovály 400 a 650 m.

24.2.2018

Na Jezerní slati klesla teplota k minus 24 stupňům. Rekord ale nepadl

Jižní Čechy – Teploty spadly během noci na sobotu v nižších polohách kraje k minus 10 až minus 13 stupňům. Na Šumavě byl mráz ještě silnější, rekordní hodnoty ale odolaly.

24.2.2018

OBRAZEM: Armáda trénovala v Bechyni odminování

Bechyně - V uplynulých dnech byli u 15. ženijního pluku v Bechyni zaškoleni noví strojníci Odminovacího kompletu Božena 5. Zkušenosti jim předávali ženisté nasazení při odminování v Jordánsku.

24.2.2018

OBRAZEM: S psím fitness se dá začít v každém věku

České Budějovice – Dogfitness, to je pojem, který mnohým majitelům psa nic neříká. Ale najdou se tací, kteří se svým čtyřnohým mazlíčkem navštěvují psí posilovnu pravidelně.

23.2.2018

OBRAZEM: Hasiči se nořili do ledu a ledové vody a soukali se po ledě

Frymburk - S ledem a studenou vodou zápolili po tři dny profesionální hasiči z Krumlovska. Jejich výcvik záchrany osob a sebezáchrany z ledu na lipenském jezeře skončil ve čtvrtek. Cvičení ve Frymburku se zúčastnilo více než sedm desítek hasičů ze stanic v Českém Krumlově, Kaplici, Křemži a Frymburka.

23.2.2018

OBRAZEM: Ohlédnutí za loučovickým karnevalem

Loučovice - Karnevalovým veselím, muzikou a zábavnými soutěžemi ožil v neděli odpoledne rozsáhlý loučovický sál kulturního domu.

23.2.2018

Už se ví, kdo postaví autobusové nádraží v Krumlově

Český Krumlov – Českokrumlovský rozvojový fond (ČKRF) zná dodavatele zakázky „Přestupní terminál Český Krumlov“. Rada města na svém jednání schválila výběr nejvhodnější nabídky, napřed ovšem musela pro tzv. neposkytnutí součinnosti vyloučit firmu EUROVIA CS, a. s., která výběrové řízení původně vyhrála.

23.2.2018

Nové centrum nabídne i hydroterapii pro psy

Strakonice – Veterinární centrum Strakonice buduje rehabilitační centrum vybavené mimo jiné hydroterapií, které bude jediné na jihu Čech. Podobná centra běžně fungují v zahraničí či v Praze, Brně a několika menších městech.

22.2.2018

Na auto pro osobní asistenci chybí už jen 142 stokorun

Český Krumlov – Téměř sedmdesáti tisíci korunami již přispělo šedesát osm lidí na auto pro osobní asistenci, které by využívaly asistentky z českokrumlovské obecně prospěšné společnosti ICOS.

21.2.2018

OBRAZEM: V Přední Výtoni na ledě pokračovalo natáčení Nabarveného ptáčete

Přední Výtoň/VIDEO/ - Kdesi na východě Evropy… aneb jak to vypadá při natáčení zimních exteriérových scén Nabarveného ptáčete pod taktovkou režiséra Václava Marhoula na zamrzlém Lipně v Přední Výtoni.

21.2.2018

Ředitelka zdravotnické školy říká, že obor změnou názvu utrpěl

Český Krumlov – Dříve ze střední odborné zdravotnické školy v Českém Krumlově vycházely zdravotní sestry, dnes se absolventům stejného oboru říká zdravotnický asistent.

20.2.2018

Silnici na Studánky čeká rekonstrukce

Vyšší Brod – Vyvrácená svodidla, chybějící krajnice a ujíždění svahu, to jsou asi nejviditelnější problémy úseku silnice II/161 mezi Vyšším Brodem a Studánkami. Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS) s opravou počítá na příští rok, mimo jiné musí řešit i odkup pozemků lemujících silnici.

20.2.2018

OBRAZEM: Ledaři připravují dráhu, bruslit se zatím dá na dvou oválech

Lipensko – Na hromadné bruslení to na jezeře ještě není, ale ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou už jsou prohrnuté ovály.

20.2.2018

Představujeme děti z českokrumlovské MŠ Za Nádražím

Český Krumlov - Předškoláci z MŠ Za Nádražím (nahoře) už se učí základům angličtiny, hrají na flétničky, chodí plavat nebo hrají tenis. Také už umí poznat první a poslední písmeno ve slově nebo umí rozložit slovo na slabiky. A učí se zavazovat tkaničky.

20.2.2018

Jihočeský vodárenský svaz se pustí do oprav

Táborsko - Přinejmenším 120 milionů korun hodlá letos Jihočeský vodárenský svaz vložit do investic a oprav svého vodohospodářského majetku.

20.2.2018

Písek chce začít s modernizací lyžařského svahu na Hradišti

Písek – Písečtí by se měli letos pustit do modernizace lyžařského svahu na Hradišti. V rozpočtu je na akci připraveno 32 milionů korun.

20.2.2018

Oblékání psů není rozmar, ale nutnost

Jižní Čechy – Někdo psí svetr uštrikuje, jiný koupí v butiku. Hlavně ženy spojují užitečné s příjemným. Oblečky z různých materiálů, rozličných barev a střihů pro kluky a holky.

20.2.2018

Hotely plní Asiaté. Zdrží se ale jen krátce

Jižní Čechy – Najít volné místo v hotelu je jako vyhrát v loterii. Asiaté se perou o lůžka v kraji. 

19.2.2018

V útulku v Krumlově čeká na nového pána sedm psů

Český Krumlov - Sedmička psů, většinou černých, čeká na svého páníčka v útulku v Českém Krumlově.

19.2.2018

OBRAZEM: Krumlovská knihovna uvedla při Příležitosti pro talenty dva dramaťáky

Český Krumlov - Příležitost pro talenty, to je nový program českokrumlovské knihovny, která chce dát šanci talentovaným dětem předvést veřejnosti, co všechno dokáží.

18.2.2018

Rožmberští s dopravci a stavební firmou řešili, jak zvládnou uzavírku

Rožmberk nad Vltavou – Jak se dostaneme na náměstí? Dostane se k nám autobus, který vozí děti do školy? A co zásobování?

17.2.2018

Špičáku by se mohlo říkat sídliště milovníků psů

Český Krumlov - Jorkšír, maltézáček, pitbul a kříženec ve čtyřech rodinách, ve vedlejším vchodě americký buldok a kokršpaněl, naproti v domě další jorkšír, jezevčík a pitbul.

16.2.2018

Sice mrzne, ale na jezero ještě nechodit, varují hasiči i záchranáři

Lipensko – Kdo se vydá na led přes Lipno, riskuje život, varuje velitel českokrumlovských vodních záchranářů Milan Bukáček.

16.2.2018

Proti stavbě věznice se zdvihla vlna odporu

Tábor - Postavit za dvě miliardy do čtyř let věznici pro osm set mužů: to je plán Vězeňské služby. Místní protestují a ve velkém podepisují petici proti stavbě.

16.2.2018

Zbraní policie jsou také nabité zkumavky

České Budějovice - Ochránci zákona v bílých pláštích jsou forenzní genetici, kteří pracují s DNA pachatele. Někdy dokážou zázraky, ale na začátku své práce nikdy nevědí, jestli vůbec mají něco v rukách.

16.2.2018

Vše nejlepší do nového čínského roku

České Budějovice/ROZHOVOR/ - V pátek začíná podle čínského kalendáře rok Psa. Co si pro nás nejlepší přítel člověka připravuje? U příležitosti čínského roku Psa jsme připravili také tematický dvanáctidílný „psí“ seriál. 

16.2.2018

Mráz na slati ukázal skoro –30 °C, v pátek hrozí ledovka

Jižní Čechy – Patnáctý únor byl v noci a po ránu hodně studený: v průměru klesly teploty na –6 až –10 °C, na Šumavě na –15 °C, ale na populárních slatích mnoho nechybělo a bylo tu málem –30 °C.

15.2.2018

Nejvíc volných míst, přes tisícovku, mají na Kaplicku

Českokrumlovsko – Zájem o zaměstnance v technických oborech u firem na Českokrumlovsku neutichá. V lednu byla v okrese míra nezaměstnaných osob 5,5 procenta a úřad práce (ÚP) evidoval 2 208 dosažitelných uchazečů. Volných míst přitom bylo 3 067.

15.2.2018

V Horní Plané ve čtvrtek končí lodní přeprava, loď Bafal musí z vody

Horní Planá - Kombinace mrazu a technické závady na Bafalovi, výletní lodi, která celou zimu převážela lidi z Horní Plané do Bližší Lhoty a zpět, zapříčinila, že v Horní Plané ve čtvrtek zhruba na měsíc skončila přeprava po vodě.

15.2.2018

OBRAZEM: Školku T. G. Masaryka obsadili superhrdinové a princezny

Český Krumlov - Ve Spidermana, Ironmana, Batmana, ale i spoustu princezen, pirátů a dalších pohádkových postaviček se proměnily děti ve třídě Veverek v českokrumlovské školce T. G. Masaryka.

14.2.2018

OBRAZEM: V Dolním Dvořišti je největší Růžičková koleda

Dolní Dvořiště – Jeden z dlouhé řady na Krumlovsku konaných masopustů se odehrál v Dolním Dvořišti.

14.2.2018

Jak jsme žili v Československu, tentokrát ze Soběnova

Českokrumlovsko - Českokrumlovský deník deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 16. února, se podíváme do historie masopustu v Soběnově. Staročeská koleda je charakteristická pro region Doudlebsko.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT