Velká voda totiž zaplavila kompletně celé technické zázemí pod samotným bazénem. Způsobila tak obrovské škody. Je až zázrakem, že už po týdnu lidé mohou v bazénu opět plavat.

„Pracujeme pečlivě na tom, abychom mohli zahájit provoz v pondělí, přičemž pro širokou veřejnost v úterý. Snad vše půjde dobře," informoval v pátek na místě Jaroslav Míšek. Ředitel Pro-sportu Český Krumlov, pod který bazén spadá, Martin Tomka včera potvrdil, že se tak nakonec skutečně stalo. Aby se vše povedlo, museli zaměstnanci předvést pečlivou a mravenčí práci. Kromě odčerpání a následného čištění prostor bylo totiž potřeba rozebrat takřka všechny stroje.

„Každou součástku jsme museli pečlivě vysušit," zmínil Jaroslav Míšek. Ačkoliv v pátek už v bazénu po velké vodě zbyly jen louže, stále zde byla cítit silná vlhkost. Tento den také byla obnovena funkce vzduchotechniky.

„Voda se dostala i do skříně s elektřinou. Elektrikář ale potvrdil, že vše naštěstí funguje bez problémů," uvedl další z pracovníků Pavel Tomka. Dodávka elektřiny byla obnovena v polovině minulého týdne.
Kdo si myslí, že technické zázemí bazénu zahrnuje jen několik málo místností, je na omylu. Prostory pod stadionem jsou velmi rozsáhlé. Voda se dostala všude.

Škody se sčítají. Je ale jisté, že finální částka bude nemalá.

„Přitom by stačilo udělat protipovodňová opatření zhruba za 150 tisíc korun. Ochránilo by to plno majetku. Ostatně, mluvili jsme o tom už po povodních v roce 2002," řekl Martin Tomka.

Na jedenáct let staré povodně upozorňuje v zázemí bazénu ryska, která ukazuje, kam až tehdy voda dosáhla. Letos se sice její výšku překonat nepodařilo, ale i tak byla voda velmi vysoko.