Začíná dnes pod taktovkou občanského sdružení českokrumlovských podnikatelů, Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově.
Na rozdíl od dřívějších podob trhu, kdy prodejci najížděli se svým zbožím zpravidla v pátek před prosincovými víkendy a v neděli končívali, avizuje sdružení, že trh bude každodenní až do šestého ledna nového roku.

„O víkendech budeme pevné stánky doplňovat stánky mobilními, takže v největší kapacitě tu bude až 26 stánků," doplnil včera předseda sdružení Jaromír Boháč.
K tomu je třeba připočíst jedno velké městské pódium na adventní kulturní program a jedno pódium menší, nicméně robustní, protože bude muset unést jedenapůltunový náklad. Tady totiž podnikatelé přichystali pro návštěvníky překvapení. Během zítřka tu začne vznikat ledová socha patrona Adventního trhu. A kdože bude tím patronem? „Nechte se překvapit a přijďte se podívat," zaznívá se smíchem z hloučku těch, co zrovna chystají nové stánky. Ty jsou dřevěné, v jednotném duchu a zatím sklízejí u kolemjdoucích veskrze kladné ohlasy.