V pátek večer a v noci Český Krumlov kypí životem. Lidé z Krumlovska i turisté vyrazili do hospůdek, krčem a restaurací za zábavou a posedět nad skleničkou s přáteli. Zpráva o vyhlášení prodeje alkoholu a míchaných nápojů, které alkoholu obsahují víc než dvacet procent, zapůsobila jako blesk z čistého nebe. 

"Představte si, právě jsem se dozvěděl, že nesmíme nalévat tvrdý alkohol," oznámil svým hostům udiveně v pátek večer provozní Libor Grycz z krumlovského Salonu Šnek. "Řekla mi to městská policie. Musím alkohol schovat. Jsem z toho překvapený, to jsem nečekal."

 Jeho hosté užasli. "To platí jen pro stánky," byla jejich první reakce. Ze sdělení o prohibici byli naprosto v šoku. "Pančovanej alkohol v normální slušný hospodě bejt přece nemůže, to je hloupost," míníli.

O prohibici se bavili i lidé v ulicích v centru města.  "Mrtvých už je hodně.  Fakt je s tím třeba něco dělat," shodovali se.

V českokrumlovské krčmě Šatlava zmizely láhve nato šup. "Víme o zákazu. Hned po vyhlášení jsme okamžitě schovali veškeré tvrdé pití," ujistila Michaela Zíková. "Ale dotkne se nás to. Lidi brblají, že chtějí pít. Jelikož jsme krčma, tak si u nás lidé panáčka k dobrému jídlu dávají." A podotkla, že ani případy otrav metanolem v posledních dnech lidi od pití neodradily.

Jenom v luxusnějších podnicích si z prohibice hlavu nelámou. V hotelu Růže sice láhve hned putovaly do sklepa, ale spolu s personálem hotelu Old Inn se shodují, že jejich hosté tvrdý alkohol vesměs nepijí.

Zatímco před 21. hodinou se například kapličtí strážnícíi ještě k ničemu nechystali, v Českém Krumlově už si rozdělovali trasy. "Teď jsem byl upozornit hospodské v Mojném a Černici a právě se tady v Českém Krumlově domlouváme, kdo se kam vydá," řekl velitel českokrumlovských strážníků Václav Šítal. "Během hodinky vyrazíme po provozovnách."