Nepříliš šťastně řešený park v Křemži před radnicí hodlá městys v budoucnu řešit. Na jeho nové podobě momentálně pracují vysokoškolští studenti až z daleké Pensylvánie, kteří se nyní po Křemži pohybují. Hlavní myšlenkou je, aby se park více otevřel lidem.

„A to je myšlenka, která by neměla zapadnout,“ souhlasí místní akademický architekt Vojtěch Štorm. „Prostory by se měly více začlenit, mělo by se zapracovat na průhledech a tak podobně,“ dodal starosta Křemže Josef Troup.

Podle starosty park místní lidé využívají minimálně. „Je to prostor v centru, kde se lidé bojí pořádně někam šlápnout, aby na ně někdo nevyběhl. Musí být prostě víc pro lidi,“ řekl Troup.

Už nyní mají Američané určité vize, které budou následně rozvádět do detailů. Samozřejmě bude ale záležet na samotných zastupitelích, jak se k nápadům vzdálených cizinců postaví. „Mají ale hodně dobrých myšlenek, které by byla škoda nevyužít,“ míní Troup.

Studenti si celkově umějí představit lepší uspořádání celého náměstí. „Náměstí je rozdrobené, což je jeho neštěstí,“ uvedl taktéž architekt Štorm. Jenomže problémem jsou samozřejmě peníze.

Také umístění samotné radnice by mohlo být vhodnější. „Je to budova, která by měla stát na nejdůležitějším místě. Tady je naopak upozaděná. Neotevírá se lidem,“ míní studenti. „Celý objekt je schován, ale s tím bohužel nic neuděláme,“ dodal ale Troup.